BTP Stal Brzeg BKS Stal Bielsko - Biała

LKS Unia Turza Śląska   MKS Miedź II Legnica

2016-08-14, 17:00

Czas spotkania: 90 min.

Niedzielne spotkanie zapowiadało się niezmiernie interesująco, bo oba zespoły dobrze "weszły" w sezon i kibice byli ciekawi, który z nich okaże się w tej potyczce lepszy. Legnicka młodzież w dwóch meczach u siebie zdobyła cztery punkty i przed tym spotkaniem okupowała piąte miejsce w tabeli, a turzanie po minimalnej porażce w Jastrzębiu przed tygodniem plasowali się cztery oczka niżej. Mecz na pewno nie rozczarował jak zwykle licznie zgromadzonej widowni. Goście od początku spotkania starali się narzucić swój styl gry, szybko wymieniali piłkę, sporo grali "bokami", skąd najczęściej zagrażali naszej bramce. W 8 min. właśnie po oskrzydlającej akcji lewą stroną boiska po raz pierwszy musiał interweniować nasz bramkarz parując uderzenie z 10 metrów Patryka Poręby. W 22 min. groźnie główkował po rzucie rożnym Ireneusz Brożyna, ale na szczęście futbolówka przeleciała nad poprzeczką. Cztery minuty później lewą stroną przedarł się najlepszy na boisku Mateusz Zatwarnicki, wycofał piłkę spod linii końcowej do nadbiegającego Łukasza Chodygi, ale jego strzał był za słaby by zaskoczyć świetnie spisującego się w naszej bramce Marcina Musioła. Tuż przed upływem 30 minut gry, po raz pierwszy w tym meczu przed szansą na zdobycie prowadzenia stanęli unici, gdy do dośrodkowania Sebastiana Markiewicza doszedł Paweł Kulczyk, ale " na wślizgu" przestrzelił z 5 metrów nad poprzeczką. W 33 min. Musioł jeszcze raz udowodnił, że znajduje się w znakomitej dyspozycji broniąc nogą na rzut rożny strzał z 5 metrów Lucjana Zielińskiego. Po tych niewykorzystanych okazjach goście na chwilę oddali inicjatywę, co kosztowało ich stratę gola. W 39 min. jeszcze dopisało im szczęście, bo po dośrodkowaniu Piotra Szymiczka i strzale głową Kulczyka piłka trafiła po drodze w nogę jednego z obrońców Miedzi, a piłkę zmierzającą do bramki wybił instynktownie przed siebie niespełna 17-letni bramkarz gości Michał Piotrowski. Sześć minut później młodziutki golkiper Miedzi nie miał już tyle szczęścia, bo po dośrodkowaniu Kamila Kuczoka i efektownym strzale z woleja Szymiczka co prawda sparował futbolówkę, ale wobec dobitki Dawida Hanzela był już bezradny. Gol stracony "do szatni" nie zraził gości i po przerwie w dalszym ciągu nie zamierzali składać broni. Blisko wyrównania byli już w 51 minucie, ale na ich drodze po raz kolejny stanął Musioł. Popularny "Zombie" w kapitalny sposób obronił uderzenie z rzutu wolnego Adriana Woźniczki przenosząc zmierzającą w "okienko" piłkę nad poprzeczką. W 61 min. goście nadziali się na kontrę, po kolejnym stałym fragmencie gry wybita przez naszych zawodników piłka trafiła do Hanzela, który wpadając w pole karne został powalony na ziemię przez Tomasza Żylińskiego i arbiter bez wahania podyktował rzut karny. Do piłki nie mógł podejść etatowy wykonawca tego elementu gry Dawid Hanzel, który po tym faulu musiał niestety opuścić boisko, ale godnie zastąpił go Bartłomiej Sikorski, który zmylił bramkarza i wyprowadził Unię na dwubramkowe prowadzenie. Trener Jan Adamczyk, który już wcześniej skutecznie reagował na wydarzenia na boisku zmianami w ustawieniu, po zejściu swojego najlepszego strzelca po raz kolejny zmuszony był do dokonania roszad na poszczególnych pozycjach. Goście po zejściu z boiska naszego napastnika poczuli się jeszcze pewniej i ze zdwojoną siłą ruszyli do ataku. W 75 min. przyniosło im to kontaktowego gola, którego po indywidualnej akcji lewym skrzydłem zdobył Lucjan Zieliński. Jego plasowane uderzenie wylądowało prawie w "okienku" naszej bramki i Musioł był tym razem bez szans na skuteczną obronę. Było jasne, że podopieczni Piotra Jacka pójdą za ciosem i będą chcieli jak najszybciej doprowadzić do remisu. W spełnieniu swojego marzenia skutecznie przeszkodzili im jednak nasi defensorzy, którzy radzili sobie z niezliczoną ilością dośrodkowań. Królem własnego pola karnego był bez wątpienia Kamil Kuczok, który wygrał mnóstwo główkowych pojedynków, dobrą zmianę dał też Błażej Radler, który uspokoił grę w naszych "tyłach" i  zwycięstwo Unii stało się faktem. Po raz kolejny udowodniliśmy, że na naszym kameralnym stadionie nie lubimy przegrywać ( w ostatnich 27 spotkaniach u siebie tylko raz schodziliśmy z boiska pokonani ), co w ubiegłym sezonie pozwoliło nam awansować do III ligi, a na początku tego sezonu zapewniło względny "spokój" w tabeli.

herb LKS Unia Turza Śląska Informacje o kadrze LKS Unia Turza Śląska

1. Marcin Musioł
2. Piotr Szymiczek
3.