BTP Stal Brzeg BKS Stal Bielsko - Biała

LKS Unia Turza Śląska   1 KS Ślęza Wrocław

2016-07-31, 15:00

Czas spotkania: 90 min.

Początek debiutanckiego meczu Unii w III lidze pokazał, że turzanie nie zamierzają statystować doświadczonemu w bojach rywalowi i w pierwszych 20 minutach mogli po dwóch stałych fragmentach gry pokusić się o prowadzenie. Już w 4 min. Dariusz Pawlusiński uderzał z 20 metrów z rzutu wolnego, piłka otarła się o nogę jednego z zawodników stojących w murze, ale Jarosław Krawczyk zdołał skutecznie interweniować. W 17 min. "Plastik" tym razem dośrodkował z rzutu wolnego na głowę Szymona Gałeckiego, ale ten strzał zdołali zablokować defensorzy Ślęzy. Potem do głosu doszli goście, którzy pomiędzy 25 a 30 minutą spotkania mogli zapewnić sobie komfortowy wynik. Na drodze realizacji ich marzeń stanął wspaniale dysponowany Marcin Musioł, a raz wyręczył go Karol Bochenek, który w 25 min. wybił z pustej bramki uderzenie Filipa Olejniczaka. Nasz bramkarz zatrzymał dwie minuty później Jakuba Jakóbczyka, piłka po jego strzale trafiła w nogę wybiegającego Musioła i lobem trafiła w poprzeczkę naszej bramki. W 30 min. "Zombie" wygrał pojedynek sam na sam z Dawidem Molskim. Do końca pierwszej połowy już nic ciekawego się nie wydarzyło i oba zespoły w zaczynającym padać deszczu opuszczały boisko. Druga połowa rozpoczęła się z 10-minutowym opóźnieniem z powodu szalejącej burzy i znów na jej początku swoimi umiejętnościami musiał wykazać się nasz bramkarz, który końcami palców wybił na rzut rożny uderzenie głową Olejniczaka. W 55 min. padł historyczny gol dla naszego zespołu, pierwszy w III lidze, a jego autorem był Dawid Hanzel, który wyskoczył najwyżej do dośrodkowania Sebastiana Markiewicza tuż spod linii bocznej boiska i głową posłał piłkę do bramki. W 63 min. groźnie z dystansu strzelał Paweł Kulczyk, ale bramkarz Ślęzy nie po raz pierwszy pokazał, że dobrze zna swój fach. Po naszym rzucie rożnym goście wyprowadzili zabójczą kontrę, na szczęście mieliśmy w bramce Musioła, który okazał się lepszy od szarżującego Macieja Firleja. Trzy minuty później wspaniałą robinsonadą po rzucie wolnym Pawlusińskiego z 35 metrów popisał się Krawczyk, który w 74 min. zatrzymał też główkującego z 5 metrów Hanzela, a dobitka Szymona Gałeckiego przeleciała nad poprzeczką. W 81 min. Unia wyszła na dwubramkowe prowadzenie dzięki dokładnemu dośrodkowaniu Pawlusińskiego wprost na głowę Bartka Sikorskiego, po którym piłka odbiła się jeszcze od słupka i ku rozpaczy gości wpadła do bramki.  Unici w końcówce meczu osiągnęli sporą przewagę, której udokumentowaniem było zdobycie trzeciej bramki. Padła ona po ósmym w tym meczu rzucie rożnym wykonywanym tym razem przez Sikorskiego, na 5 metrze niepilnowany był Hanzel, który w trochę ekwilibrystyczny sposób ( główka w pozycji leżącej ) pokonał Krawczyka. Dwie minuty później Szymon Łężny zakończył to interesujące spotkanie, które ku uciesze naszych kibiców zakończyło się przekonywującym zwycięstwem naszej drużyny.

herb LKS Unia Turza Śląska Informacje o kadrze LKS Unia Turza Śląska

1. Marcin Musioł
2. Piotr Glenc
3.