LKS Naprzód Czyżowice 7:2 LKS 1908 Nędza
KS Czarni Gorzyce 2:1 KS Rafako Racibórz
LKS Gwiazda Skrzyszów 0:3 APN Odra Wodzisław Śl. Sp. z o.o.
LKS Granica Ruptawa 0:0 KS Naprzód Borucin
LKS Forteca Świerklany 1:0 LKS Krzyżanowice
KS Kornowac 0:6 KS Unia Turza Śląska
LKS Silesia Lubomia 0:0 KS Polonia Marklowice
LKS Naprzód 32 Syrynia 2:1 KS Przyszłość Rogów

LKS 1908 Nędza - KS Przyszłość Rogów
KS Polonia Marklowice - LKS Naprzód 32 Syrynia
KS Unia Turza Śląska - LKS Silesia Lubomia
LKS Krzyżanowice - KS Kornowac
KS Naprzód Borucin - LKS Forteca Świerklany
APN Odra Wodzisław Śl. Sp. z o.o. - LKS Granica Ruptawa
KS Rafako Racibórz - LKS Gwiazda Skrzyszów
LKS Naprzód Czyżowice - KS Czarni Gorzyce

Orliki gromią Zawadę

• autor: uniaturza, 2016-09-13 10:32

Efektownym zwycięstwem gości 11:1 zakończyło się wczorajsze spotkanie Ligi Orlików Podokręgu Racibórz pomiędzy Naprzodem Zawada a Unią Turza. Wynik meczu nasi zawodnicy rozstrzygnęli de facto już w pierwszej połowie spotkania, kiedy to po 30 minutach prowadzili 7:0. Sam początek meczu nie zapowiadał takiego rozwoju sytuacji, bo gospodarze zmarnowali dwie "setki', co później srogo się na nich zemściło. Pierwszy gol dla Unii padł po strzale samobójczym, a potem do bramki rywala trafiali m.in. z rzutów wolnych Pascal Hetmaniok i Jakub Nielaba. Druga połowa rozpoczęła się, podobnie jak pierwsza, od ataków gospodarzy, którzy najpierw trafili w słupek, aż w końcu pokonali Michała Muchę płaskim strzałem tuż przy słupku. Strata bramki zmobilizowała podopiecznych trenera Marcina Grabowskiego do większej aktywności, co zaowocowało strzeleniem kolejnych bramek. Oprócz "suchego" wyniku cieszyć musi styl gry jaki pokazali w tym meczu turzanie. Na tle gospodarzy prezentowali się jak prawdziwi rutyniarze, którzy grają konsekwentnie w obronie i przeprowadzają kombinacyjne ataki. Podobać się mogła szczególnie akcja, bodaj przy szóstym golu strzelonym przez Samuela Lisa, kiedy unici wymienili siedem podań przenosząc się spod własnej bramki w pole karne rywala, kończąc całą akcję uderzeniem do pustej bramki. Obfitym łupem bramkowym podzielili się Pascal Hetmaniok i Samuel Lis po trzy gole, Jakub Nielaba, Kacper Osyda, Konrad Lis i Patryk Adamczyk po jednym trafieniu. Skład Unii : Michał Mucha - Marcin Kłosok, Jakub Mucha, Andrzej Chlebik - Samuel Lis, Pascal Hetmaniok, Konrad Lis. Ponadto grali : Artur Sosna, Kacper Osyda, Jakub Nielaba i Patryk Adamczyk. Trener : Marcin Grabowski.

KS Unia Turza Śląska   LKS Silesia Lubomia
2018-09-23, 16:00:00