KS Skra Częstochowa 3:1 BKS Stal Bielsko - Biała
1 KS Ślęza Wrocław 2:2 KS Polkowice

Orliki gromią Zawadę

• autor: uniaturza, 2016-09-13 10:32

Efektownym zwycięstwem gości 11:1 zakończyło się wczorajsze spotkanie Ligi Orlików Podokręgu Racibórz pomiędzy Naprzodem Zawada a Unią Turza. Wynik meczu nasi zawodnicy rozstrzygnęli de facto już w pierwszej połowie spotkania, kiedy to po 30 minutach prowadzili 7:0. Sam początek meczu nie zapowiadał takiego rozwoju sytuacji, bo gospodarze zmarnowali dwie "setki', co później srogo się na nich zemściło. Pierwszy gol dla Unii padł po strzale samobójczym, a potem do bramki rywala trafiali m.in. z rzutów wolnych Pascal Hetmaniok i Jakub Nielaba. Druga połowa rozpoczęła się, podobnie jak pierwsza, od ataków gospodarzy, którzy najpierw trafili w słupek, aż w końcu pokonali Michała Muchę płaskim strzałem tuż przy słupku. Strata bramki zmobilizowała podopiecznych trenera Marcina Grabowskiego do większej aktywności, co zaowocowało strzeleniem kolejnych bramek. Oprócz "suchego" wyniku cieszyć musi styl gry jaki pokazali w tym meczu turzanie. Na tle gospodarzy prezentowali się jak prawdziwi rutyniarze, którzy grają konsekwentnie w obronie i przeprowadzają kombinacyjne ataki. Podobać się mogła szczególnie akcja, bodaj przy szóstym golu strzelonym przez Samuela Lisa, kiedy unici wymienili siedem podań przenosząc się spod własnej bramki w pole karne rywala, kończąc całą akcję uderzeniem do pustej bramki. Obfitym łupem bramkowym podzielili się Pascal Hetmaniok i Samuel Lis po trzy gole, Jakub Nielaba, Kacper Osyda, Konrad Lis i Patryk Adamczyk po jednym trafieniu. Skład Unii : Michał Mucha - Marcin Kłosok, Jakub Mucha, Andrzej Chlebik - Samuel Lis, Pascal Hetmaniok, Konrad Lis. Ponadto grali : Artur Sosna, Kacper Osyda, Jakub Nielaba i Patryk Adamczyk. Trener : Marcin Grabowski.

LKS Unia Turza ŚląskaBTS Rekord Bielsko - Biała
LKS Unia Turza Śląska 2:0 BTS Rekord Bielsko - Biała