BKS Stal Bielsko - Biała 2:1 BTP Stal Brzeg

MZKS Lechia Dzierżoniów - BKS Stal Bielsko - Biała
KS Polkowice - BTS Rekord Bielsko - Biała
Górnik II Zabrze S.S.A - KS Polonia Głubczyce
KS Falubaz Zielona Góra - KS Stilon Gorzów Wlkp.
MKS Ruch Zdzieszowice - MZKS Zagłębie II Lubin
GKS Pniówek Pawłowice - KS Skra Częstochowa
TS Gwarek Tarnowskie Góry - LKS Unia Turza Śląska

Koszmar wciąż trwa

• autor: uniaturza, 2016-09-12 14:28

Wczoraj po raz trzeci z rzędu Unia Turza straciła ważny punkt  w samej końcówce meczu, ulegając na własnym boisku Piastowi Żmigród 1:2. Decydujący o zwycięstwie gości gol padł w 88 minucie spotkania, kiedy to nasi rywale przeprowadzili jeszcze jedną kontrę, którą tym razem skutecznym strzałem zakończył Damian Celuch. Mecz nie stał może na zbyt wysokim poziomie, ale był za to niezwykle emocjonujący. Goście za sprawą Grzegorza Mazurka wyszli na prowadzenie w 13 min. meczu. Napastnik Piasta przechwycił niedokładne podanie pomiędzy naszymi obrońcami i z łatwością pokonał bezradnego Marcina Musioła. W 30 min. po rzucie rożnym wykonywanym przez Bartłomieja Sikorskiego i "podwójnym" strzale Pawła Kulczyka piłkę zmierzającą do bramki wybił ręką Piotr Niewieściuk, za co otrzymał czerwoną kartkę, a jego drużyna ukarana została rzutem karnym, który po chwili wykorzystał Dawid Hanzel. Kiedy w 42 min. Musioł obronił "jedenastkę" podyktowaną za faul Błażeja Radlera na Mazurku, a wykonywaną przez Celucha, to wydawało się, że gospodarze powinni bez problemów złamać opór żmigrodzian. Rzeczywistość okazała się jednak zupełnie inna, turzanie starali się atakować, ale wszystkie ich zapędy kończyły się w zarodku. Kilka razy zakotłowało się pod bramką Dariusza Szczerbala, ale golkiper gości nie dał się zaskoczyć, ani po efektownych "nożycach" Sikorskiego, ani po strzale z bliska Hanzela. W głowach naszych zawodników kumulowała się coraz większa nerwowość, co owocowało dużą ilością niecelnych podań, po których goście przeprowadzali szybkie kontry. W 59 min. bliski zdobycia gola był Jurij Furta, a w 70 i 85 minucie Patryk Bobkiewicz, ale na szczęście obaj mieli nie najlepiej ustawione celowniki. W końcu jednak goście dopięli swego, kiedy to po akcji prawym skrzydłem Szymona Sołtyńskiego i jego dośrodkowaniu, Celuch bez problemów z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do naszej bramki. Jeszcze w doliczonym czasie gry mogliśmy wyrównać, ale Radler nie trafił dobrze w piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Sikorskiego i goście po chwili odtańczyli na środku boiska swój taniec radości. Szkoda, że znów w takich dramatycznych okolicznościach tracimy jakże cenny punkt. W dalszej części newsa składy obu drużyn.

LKS UNIA TURZA - MKS PIAST ŻMIGRÓD 1:2 (1:1)

0 - 1  Grzegorz Mazurek 13 min.
1 - 1  Dawid Hanzel 32 min. (rzut karny)
1 - 2  Damian Celuch 88 min.

Sędziowali : Szymon Grabara (główny), Marcin Kwiecień, Andrzej Zawiślak (asystenci). Widzów : 350. Czerwona kartka : Piotr Niewieściuk (30 min.). Żółte kartki : Błażej Radler, Paweł Kulczyk - Patryk Gołębiewski, Cezary Kępczyński

LKS UNIA TURZA : Marcin Musioł - Piotr Glenc, Błażej Radler, Kamil Kuczok, Piotr Szymiczek - Dariusz Pawlusiński, Sebastian Markiewicz (81`Paweł Staniczek), Szymon Gałecki (79`Jonatan Domin), Bartłomiej Sikorski (kpt), Paweł Kulczyk (89`Karol Bochenek) - Dawid Hanzel. Pozostali rezerwowi : Jan Sitko, Łukasz Jagła, Dawid Pawlusiński, Mateusz Sitnik. Trener : Jan Adamczyk
MKS PIAST ŻMIGRÓD : Dariusz Szczerbal - Oskar Majbroda, Filip Kendzia, Patryk Gołębiewski (kpt), Piotr Niewieściuk - Karol Stachowiak (90+2`Krystian Jajko), Damian Celuch, Szymon Sołtyński, Maciej Badel - Grzegorz Mazurek (68`Patryk Bobkiewicz), Jurij Furta (81`Cezary Kępczyński). Pozostali rezerwowi : Bartosz Barański, Mateusz Wojtyło, Kamil Kazanowski, Rafał Gorczyca. Trener : Grzegorz Podstawek.

TS Gwarek Tarnowskie GóryLKS Unia Turza Śląska
TS Gwarek Tarnowskie Góry   LKS Unia Turza Śląska