MKS Ruch Zdzieszowice 2:1 MKS Miedź II Legnica
BTS Rekord Bielsko - Biała 1:0 BKS Stal Bielsko - Biała
KS Polkowice 3:1 KS Polonia Głubczyce
BTP Stal Brzeg 1:0 KS Skra Częstochowa
MZKS Lechia Dzierżoniów 1:2 KS Stilon Gorzów Wlkp.
Górnik II Zabrze S.S.A 3:1 LKS Unia Turza Śląska
GKS Pniówek Pawłowice 3:3 1 KS Ślęza Wrocław
KS Falubaz Zielona Góra 0:1 MZKS Zagłębie II Lubin
TS Gwarek Tarnowskie Góry 2:0 MKS Piast Żmigród

MKS Piast Żmigród - MKS Ruch Zdzieszowice
MZKS Zagłębie II Lubin - TS Gwarek Tarnowskie Góry
1 KS Ślęza Wrocław - KS Falubaz Zielona Góra
LKS Unia Turza Śląska - GKS Pniówek Pawłowice
KS Stilon Gorzów Wlkp. - Górnik II Zabrze S.S.A
KS Skra Częstochowa - MZKS Lechia Dzierżoniów
KS Polonia Głubczyce - BTP Stal Brzeg
BKS Stal Bielsko - Biała - KS Polkowice
MKS Miedź II Legnica - BTS Rekord Bielsko - Biała

Trzecia porażka rezerw

• autor: uniaturza, 2016-09-04 23:36

W rozegranym dzisiaj meczu nasz drugi zespół seniorów przegrał na własnym boisku w derbowym pojedynku z rezerwami Naprzodu Czyżowice 1:2. To trzecia z rzędu porażka naszej drużyny, trzecia z jednobramkową stratą. Obie drużyny zaprezentowały w tym spotkaniu ofensywny futbol, stąd mecz mógł się podobać. Na początku lepiej prezentowali się goście, którzy szybko wymieniali piłkę często kierując prostopadłe podania do swojego napastnika Tomasza Grycmana. Po jednej z takich akcji czyżowiczanie powinni objąć prowadzenie już w 7 minucie meczu, ale najpierw Patryk Adamczyk przegrał pojedynek sam na sam z Markiem Kłosokiem, a dobitka Grycmana do pustej bramki trafiła w poprzeczkę. Dziesięć minut później lepszą skutecznością popisał się 15-letni Jakub Kopel, który wyszedł idealnie do prostopadłego podania i wykorzystał sytuację jeden na jeden z naszym bramkarzem. Kilka minut później mogliśmy wyrównać, ale Krzysztofowi Tanżynie zabrakło centymetrów by sięgnąć dośrodkowaną w pole karne piłkę. Lepszą skutecznością wykazał się Grycman, który w 36 min. uciekł naszym obrońcom po prawej stronie boiska i "przestrzelił" naszego bramkarza trafiając między jego nogami. Turzanie dążyli do zdobycia kontaktowego gola, bliski szczęścia był ponownie Tanżyna, ale jego główka minęła o centymetry bramkę, aż wreszcie w doliczonym czasie pierwszej połowy po akcji Szymona Grabca strzelał Piotr Macura, który po błędzie bramkarza zdobył pierwszego gola dla rezerw Unii w tym sezonie. W drugiej połowie, choć ostatecznie bramki nie padły, to oba zespoły mogły się pokusić o ich zdobycie, przynajmniej po dwa razy. Goście po rzucie wolnym Krzysztofa Raszczoka trafili w poprzeczkę, a Marek Kłosok wygrał pojedynek sam na sam z Grycmanem, a unici najbliżej doprowadzenia do remisu byli w 66 min., ale Grabiec nie trafił w piłkę po dośrodkowaniu Adama Chlebisza będąc sam przed pustą bramką. Gola mógł zdobyć też po raz kolejny Tanżyna, ale i tym razem zabrakło trochę szczęścia, bo piłkę po jego rykoszecie wybili sprzed bramki obrońcy Naprzodu. W obu zespołach wystąpiło dużo młodych zawodników, stąd też kibice oglądali szybki mecz, który stał na niezłym poziomie. Szkoda, że po raz trzeci w tym sezonie musieliśmy pogodzić się z minimalną porażką, która zepchnęła nas na przedostatnie miejsce w tabeli. W dalszej części newsa składy obu drużyn.

LKS UNIA II TURZA - LKS NAPRZÓD II CZYŻOWICE 1:2 (1:2)

0 - 1  Jakub Kopel 17 min.
0 - 2  Tomasz Grycman 36 min.
1 - 2  Piotr Macura 45+1 min.

Sędziowali : Andrzej Niestrój (główny), Antoni Krybus, Kamil Jureczko (asystenci). Widzów : 70. Żółte kartki : Robert Weisman, Krzysztof Tanżyna - Tomasz Grycman

LKS UNIA II TURZA : Marek Kłosok - Tomasz Pogoda, Patryk Kocur, Krzysztof Tanżyna, Wojciech Hetmaniok - Adam Chlebisz, Robert Weisman, Sławomir Szkonter, Piotr Sitek - Szymon Grabiec (72`Przemysław Sosna), Piotr Macura (53`Dariusz Grabiniok). Trener : Wojciech Hetmaniok.
LKS NAPRZÓD II CZYŻOWICE : Bartosz Bielski (46` Mateusz Mrozek) - Błażej Wachtarczyk (46`Szymon Kowacz), Sebastian Grycman, Sebastain Sosna, Dawid Czaika (46` Denis Waś) - Bartłomiej Pawelec, Jakub Kopel (55`Krzysztof Raszczok), Dawid Jankowski, Patryk Adamczyk, Michał Kurzela - Tomasz Grycman. Trener : Bogusław Goły.

LKS Unia Turza ŚląskaGKS Pniówek Pawłowice
LKS Unia Turza Śląska   GKS Pniówek Pawłowice