Statystyki drużyny

Aktualności

Unia przegrywa u siebie

• autor: uniaturza, 2016-08-29 09:42

Po bardzo emocjonującym spotkaniu Unia Turza niestety uległa wczoraj Olimpii Kowary 1:2. To pierwsza porażka naszego zespołu na własnym obiekcie od października ubiegłego roku, szkoda że poniesiona została w takich dramatycznych okolicznościach. Na gol z rzutu wolnego Mateusza Baszaka w 12 minucie unici odpowiedzieli w drugiej połowie bramką Pawła Kulczyka. W doliczonym czasie gry goście po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, które trafiło najpierw w słupek a potem w nogę Kulczyka zdobyli zwycięską bramkę i mogli cieszyć się z trochę niespodziewanego sukcesu. Chwilę wcześniej nasz napastnik mógł przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę, ale jego "główkę" w kapitalnym stylu obronił bramkarz Olimpii, który bez wątpienia był bohaterem meczu. Piotr Smołuch, bo o nim mowa, dołączył do zespołu z Kowar niedawno z Legionovii Legionowo, a wczoraj stanął na drodze unitom w zdobyciu trzech punktów. W niedzielę po raz kolejny doświadczyliśmy tego jak piłka nożna bywa niesprawiedliwa. Wczoraj nasi zawodnicy po raz pierwszy w tym sezonie byli w meczu lepszą drużyną niż rywale, a niestety musieli zejść z boiska z niczym. Owszem goście wyprowadzali groźne kontry, ale to turzanie posiadali inicjatywę i szczególnie w drugiej połowie dyktowali warunki gry. Szkoda straconego w ostatnich sekundach meczu punktu, w dodatku w tak kuriozalnych okolicznościach, ale przed nami kolejne spotkania i oby już w następnym to znowu nam dopisało tak potrzebne w sporcie szczęście. W dalszej części newsa składy obu drużyn.

LKS UNIA TURZA - MZKS OLIMPIA KOWARY 1:2 (0:1)

0 - 1  Mateusz Baszak 12 min. (rzut wolny)
1 - 1  Paweł Kulczyk 69 min. (głową)
1 - 2  Paweł Kulczyk 90+3 min. (samobójcza)

Sędziowali : Jakub Krawczun (główny), Mateusz Maj, Paweł Małecki (asystenci). Widzów : 350. Żółta kartka : Patryk Bębenek.

LKS UNIA TURZA : Marcin Musioł - Piotr Glenc, Karol Bochenek, Kamil Kuczok, Piotr Szymiczek - Dawid Pawlusiński (46`Paweł Staniczek), Sebastian Markiewicz, Bartłomiej Sikorski(kpt), Jonatan Domin (86`Szymon Gałecki) - Dariusz Pawlusiński (86`Dawid Skrzyszowski), Paweł Kulczyk. Pozostali rezerwowi : Jan Sitko, Błażej Radler, Łukasz Jagła. Trener : Jan Adamczyk.
MZKS OLIMPIA KOWARY : Piotr Smołuch - Michał Wawrzyniak (60`Maciej Gargas), Marcin Smoczyk(kpt), Patryk Bębenek, Damian Chajewski- Mateusz Baszak, Dariusz Malarowski, Mateusz Jaros, Adrian Zieliński, Daniel Gałach - Mateusz Zatylny (81`Raivis Vitolnieks). Pozostali rezerwowi : Marcin Chrobak, Damian Marciniak, Julian Rudnicki, Patryk Michałek, Mateusz Kraiński. Trener : Aleksiej Tiereszczenko.