Statystyki drużyny

Aktualności

Unia pożegnała się z Pucharem

• autor: uniaturza, 2016-08-26 15:43

Niestety historia powtórzyła się po raz trzeci z rzędu, Unia również w tej edycji Pucharu Polski odpadła już w I rundzie przegrywając w środę w Czernicy z miejscowym Zameczkiem 0:2. Grając bez sześciu podstawowych zawodników, podopieczni Jana Adamczyka nie sprostali ambitnie grającym gospodarzom, którzy szczególnie w drugiej połowie górowali nad naszym zespołem. W pierwszej części gry Unia dłużej utrzymywała się przy piłce, częściej zagrażała bramce Radosława Kalisza, ale nie przyniosło to efektów bramkowych, choć nie do końca, bo w 26 minucie piłka po strzale głową Pawła Kulczyka wpadła do czernickiej bramki, ale asystent podniósł chorągiewkę sygnalizując pozycję spaloną strzelca bramki. Zanim po przerwie padły gole, gospodarze kilka razy sprawdzili czujność naszego bramkarza Jana Sitko, który m.in. w kapitalny sposób obronił uderzenia z dystansu Patryka Dudzińskiego i Pawła Sękowskiego. Skapitulował dopiero w 65 min. po strzale głową Łukasza Reinharda, który uprzedził Łukasza Jagłę i z bliska wpakował futbolówkę do siatki. Druga bramka padła w 78 min. kiedy to na strzał z dalszej odległości zdecydował się Artur Łaciok, piłka podskoczyła na nierównej murawie i zaskoczyła naszego golkipera. Niestety w drugiej połowie nasi zawodnicy niepotrzebnie próbowali indywidualnymi akcjami rozstrzygnąć rezultat spotkania, tracili w ten sposób mnóstwo sił, co umiejętnie wykorzystali gospodarze. Na szczęście obyło się bez kontuzji, co było jedyną dobrą informacją po tym spotkaniu. Niestety środowa potyczka pokazała po raz kolejny, że nasz zespół nie radzi sobie w meczach w środku tygodnia, wykazując zmęczenie codzienną pracą. Teraz musimy skupić się już tylko na niedzielnej potyczce o ligowe punkty z Olimpią Kowary i mamy nadzieję, że unici przystąpią do tego meczu bardziej wypoczęci i w lepszej formie. W dalszej części newsa składy obu drużyn.

LKS ZAMECZEK CZERNICA - LKS UNIA TURZA 2:0 (0:0)

1 - 0  Łukasz Reinhard 65 min. (głową)
2 - 0  Artur Łaciok 78 min.

Sędziowali : Dariusz Kowacz (główny), Łukasz Wojaczek, Grzegorz Porwoł (asystenci). Widzów : 150. Żółte kartki : Paweł Sękowski, Radosław Szpiech, Patryk Krzysztoń - Jan Sitko, Piotr Glenc.

LKS ZAMECZEK CZERNICA : Radosław Kalisz - Radosław Szpiech (82` Radosław Olszyna), Mateusz Tuleja, Patryk Krzysztoń, Krzysztof Łaciok - Łukasz Reinhard, Rafał Wiklak (46` Tomasz Przeliorz), Artur Łaciok ( 82`Daniel Bacheń), Paweł Sękowski (75` Norbert Franke), Barosz Kuciel - Patryk Dudziński. Pozostali rezerwowi : Oskar Jasiak, Przemysław Warło, Adrain Dera. Trener : Tomasz Babuchowski.
LKS UNIA TURZA : Jan Sitko - Piotr Glenc, Karol Bochenek, Błażęj Radler, Łukasz Jagła - Dawid Pawlusiński ( 84` Piotr Sitek ), Sebastian Markiewicz, Paweł Staniczek, Szymon Gałecki ( 71` Wojciech Konopek ), Jonatan Domin - Paweł Kulczyk. Pozostali rezerwowi : Marcin Musioł, Adam Chlebisz, Jan Chlebik, Szymon Grabiec, Patryk Kocur. Trener : Jan Adamczyk.