Statystyki drużyny

Aktualności

Dobry występ rezerw

• autor: uniaturza, 2016-06-05 23:46

W rozegranym dzisiaj meczu klasy B nasz drugi zespół seniorów pokonał wyżej notowany zespół LKS Pstrążna 4:0. Hattricka w tym spotkaniu skompletował Wojciech Konopek, a na listę strzelców wpisał się też Piotr Macura. Unia , z sześcioma juniorami w składzie, od początku meczu grała szybko i z pomysłem i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 15 min. składna akcja turzan zakończyła się dośrodkowaniem P. Macury do niepilnowanego Konopka, który pomimo rozpaczliwej interwencji bramkarza umieścił piłkę w siatce. Po kolejnych trzech minutach było już 2:0, tym razem Konopek strzałem z woleja zaskoczył Patryka Majchszaka po centrze z rzutu rożnego Patryka Kocura. Gospodarze próbowali odpowiedzieć za sprawą dwóch akcji Artura Kosika, który najpierw przegrał pojedynek jeden na jeden z debiutującym w seniorach Michałem Żylukiem, a później trafił w słupek jego bramki. Zdecydowanie więcej sytuacji strzeleckich mieli jednak turzanie, ale brakowało zimnej krwi pod bramką rywala i pierwsza połowa zakończyła się naszym dwubramkowym prowadzeniem. Po przerwie obraz gry nie uległ większej zmianie, a nasi zawodnicy wykorzystali słabe strony przeciwnika i po szybkich akcjach raz po raz zagrażali bramce Pstrążnej. Dwie z nich zamieniliśmy na bramki, w 58 min. uczynił to P. Macura, który wykorzystał prostopadłe podanie Piotra Sitka i strzałem w "krótki" róg zaskoczył Majchszaka, a w 77 min.dwójkowa akcja Szymona Grabca i Konopka zakończyła się efektownym strzałem pod poprzeczkę tego drugiego i stało się jasne, że po zwycięstwie w Kokoszycach rezerwy Unii wygrają drugi z rzędu wyjazdowy mecz. Cieszyć musi fakt, że ten młody zespół nie przestraszył się bardziej doświadczonego rywala i po "profesorsku" ograł go w bezpośredniej walce. Po rozwinięciu newsa składy obu drużyn.

LKS PSTRĄŻNA - LKS UNIA II TURZA 0:4 ( 0:2 )

0 - 1  Wojciech Konopek 15 min. asysta Piotr Macura
0 - 2  Wojciech Konopek 18 min. asysta Patryk Kocur
0 - 3  Piotr Macura 58 min. asysta Piotr Sitek
0 - 4  Wojciech Konopek 77 min. asysta Szymon Grabiec

Sędziowali : Wojciech Stawiarz ( główny ), Bernard Faber, Bartosz Ochyj ( asystenci ). Widzów : 20. Żółte kartki : Wojciech Hetmaniok, Artur Kosik, Łukasz Prozner, Michał Frąś - Patryk Kocur, Tomasz Pogoda
LKS PSTRĄŻNA : Patryk Majchszak - Michał Frąś, Wojciech Hetmaniok (kpt), Rafał Ochojski, Szymon Sitko ( 46` Jarosław Adamiak ) - Robert Weideman, Kamil Dziwoki, Bartosz Łyżwiński ( 62` Wojciech Gembalczyk ), Łukasz Prozner - Dawid Weideman, Artur Kosik ( 62` Radosław Kalyciok ). Trener : Rafał Ochojski
LKS UNIA II TURZA : Michał Żyluk - Tomasz Pogoda, Krzysztof Tanżyna, Jan Chlebik, Konrad Reś ( 62` Franciszek Macura ) - Adam Chlebisz, Sławomir Szkonter ( 25` Martin Michalczyk ), Piotr Sitek, Patryk Kocur - Wojciech Konopek, Piotr Macura ( 67` Szymon Grabiec ). Trenerzy : Wojciech Hetmaniok i Andrzej Wiśniowski.