Unia w barażach !!!

• autor: uniaturza, 2016-05-30 08:46

To co większość znawców futbolu uważała już od dłuższego czasu za pewnik, stało się faktem po wczorajszym wygranym 3:2 meczu z Krupińskim Suszec. Unia zagra 18 i 22 czerwca w dwumeczu barażowym z Gwarkiem Tarnowskie Góry o awans do zreformowanej III ligi !!!. To niebywały sukces naszego klubu, który stanie przed szansą trzeciego, w ostatnich czterech sezonach, awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Wczorajszy mecz do łatwych nie należał, każdy przeciwnik dodatkowo mobilizuje się na spotkanie z liderem i tak też było z zespołem dowodzonym przez Piotra Sowisza. Pomimo przetrzebionego składu, goście potrafili zdobyć dwie bramki i zagwarantowali tym samym emocje aż do ostatniej minuty meczu, w której byli nawet bliscy wyrównania po główce Dawida Mikołajca. Z przebiegu spotkania byłby to jednak rezultat niezbyt zasłużony, gdyż unici mieli zdecydowaną przewagę przez cały mecz, ale szczególnie w pierwszej połowie, zmarnowali kilka "setek", co oprócz stawki meczu, dodatkowo wywierało presję na podopiecznych Jana Adamczyka. Na szczęście kapitalnie rozpoczęliśmy drugą połowę i choć goście nie dawali za wygraną, to zasłużenie schodziliśmy z boiska w glorii zwycięzców. Po końcowym gwizdku arbitra radość była wielka, bo też wielki to wyczyn naszych piłkarzy. Gdyby ktoś trzy, cztery lata temu powiedział, że Unia będzie się bić w barażach o III ligę uznano by go z pewnością za szaleńca, który stracił zmysły. A jednak ciężka praca zawodników, trenera i działaczy z Prezesem Zenonem Rekiem na czele przyniosła tak przyjemne dla wszystkich owoce. Na razie cieszymy się z mistrzostwa grupy, ale już od poniedziałku myśleć będziemy o tych dwóch czerwcowych dniach, które zdecydują, czy już i tak tworząca się na naszych oczach barwna historia, będzie jeszcze bardziej kolorowa. Więcej o meczu z Krupińskim po rozwinięciu newsa oraz w relacji.

LKS UNIA TURZA - GKS KRUPIŃSKI SUSZEC 3:2 ( 0:0 )

1 - 0  Jonatan Domin 53 min. asysta Dawid Hanzel
2 - 0  Dawid Hanzel 58 min. asysta Kamil Kuczok
2 - 1  Daniel Babiak 65 min.
3 - 1  Paweł Polak 67 min. asysta Paweł Staniczek
3 - 2  Daniel Babiak 73 min. asysta Arkadiusz Neumann

Sędziowali : Mateusz Bielawski ( główny ), Robert Reguła, Grzegorz Szymanek ( asystenci ). Widzów : 350. Żółte kartki : Kamil Kuczok - Łukasz Góra, Łukasz Michalczuk, Dawid Fugiel.

LKS UNIA TURZA : Marcin Musioł - Piotr Szymiczek, Karol Bochenek, Kamil Kuczok, Adrian Nowak ( 75` Daniel Gojny ) - Paweł Polak ( 90+2` Gabriel Szkatuła ), Sebastian Markiewicz, Paweł Staniczek, Bartłomiej Sikorski (kpt) ( 77` Krzysztof Krzyżok ), Jonatan Domin ( 85` Seweryn Buczkowski ) - Dawid Hanzel. Pozostali rezerwowi : Karol Wacławiec, Dawid Skrzyszowski. Trener : Jan Adamczyk.
GKS KRUPIŃSKI SUSZEC : Dawid Fugiel - Łukasz Michalczuk, Marek Malcher (kpt), Tomasz Juraszek ( 17` Arkadiusz Neumann ), Dawid Mikołajec - Łukasz Góra, Tomasz Reguła, Bartosz Wójcik, Michał Adamczyk ( 61` Jakub Kania ), Kamil Szydłowski - Daniel Babiak. Pozostali rezerwowi : Marek Bronny, Mateusz Neumann, Dominik Mikołajec. Trener : Piotr Sowisz.

LICZBY MECZU
                           UNIA                                                                                 KRUPIŃSKI
                             21                              strzały                                                 7
                             10                              strzały celne                                        6