Statystyki drużyny

Aktualności

Wyjazdowy mecz z rezerwami ROW-u

• autor: uniaturza, 2016-04-30 05:27

Liderująca w tabeli IV ligi Unia Turza zmierzy się dzisiaj z będącym na jej drugim biegunie zespołem rezerw rybnickiego ROW-u. Z pozoru wygląda to na łatwy mecz, ale nie na darmo jeden z portali internetowych nazwał nasze spotkanie hitem kolejki. Jak to zawsze bywa w meczach z rezerwami, nigdy do końca nie wiadomo w jakim składzie na boisku wyjdą gospodarze dzisiejszego pojedynku. Pierwszy zespół ROW-u wygrał wczoraj ze Stalą Stalowa Wola 3:0 i dzisiaj trener rezerw Paweł Krzysztoporski będzie mógł skorzystać z tych zawodników, którzy wczoraj nie weszli na boisko lub pojawili się na nim w drugiej połowie. Jaka to jest siła przekonaliśmy się w pierwszym wiosennym meczu w Tychach, gdzie w składzie gospodarzy zagrało aż 11 zawodników z drugoligowej kadry. Bez wątpienia czeka nas trudne spotkanie, każdy przeciwnik dodatkowo "spręża" się na lidera, ale na razie znakomicie radzimy sobie z umotywowanymi rywalami i zwiększamy systematycznie przewagę w tabeli. Mamy nadzieję, że podobnie jak jesienią, pokonamy najbliższego przeciwnika i zgarniemy kolejny komplet punktów. Jesienią w naszym meczu rybniczanie też wystawili mocny skład  ( Procek, Nowak, Popiela, Dudziński, Jaroszewski, Spratek ), ale w drugiej połowie złamaliśmy opór rywala i po golach Bartka Sikorskiego i Pawła Polaka wygraliśmy 2:0. Wydaje się, że choć wtedy byliśmy jeszcze niepokonani w lidze kontynuując serię zwycięstw, to teraz gramy jednak ładniejszą piłkę i choć zdarzają się nam, tak jak w meczu ze Spójnią Landek chwile słabości, to potrafimy je przezwyciężyć. Środowy mecz był świetną próbą charakteru dla naszej drużyny, którą zdała celująco. Mamy nadzieję, że również dzisiaj podopieczni trenera Jana Adamczyka udowodnią, że zasługują na miano najlepszej drużyny drugiej grupy IV ligi. Zapraszamy naszych kibiców do niedalekiego Rybnika, mecz odbędzie się na boisku w dzielnicy Wielopole przy ulicy Podleśnej, a pierwszy gwizdek arbitra Pawła Łukaszczyka zabrzmi o godz.17.00.

Zbiórka zawodników przed meczem o godz.15.30 na boisku w Rybniku.