Ostatni akord sezonu

• autor: uniaturza, 2015-06-19 07:28

Do końca sezonu 2014/2015 pozostały do rozegrania naszym drużynom młodzieżowych trzy spotkania. Już dzisiaj na boisku w Jedłowniku nasza drużyna młodzików podejmuje Start Pietrowice Wlk.Podopieczni Przemysława Pawliczka wygrali swoją grupę, na razie zgromadzili 30 punktów w 11 meczach ( jedyna porażka w Lubomii ) i na jedną kolejkę przed końcem rozgrywek mają 7 punktów przewagi właśnie nad Lubomią, która w dodatku w ostatniej kolejce pauzuje. Nasz dzisiejszy przeciwnik po nieco lepszej rundzie rewanżowej awansował na miejsce piąte, a w razie zwycięstwa w dzisiejszym spotkaniu może awansować jeszcze o jedną pozycję w górę. We wtorek w zaległym meczu z Przyszłością Rogów nasz zespół wygrał 2:0 ( 2:0 ) po dwóch golach Roberta Zająca i mnóstwem niewykorzystanych sytuacji. Gospodarzy uratował w kilku sytuacjach bramkarz, a raz trafiliśmy w słupek i w poprzeczkę. Mamy nadzieję, że po meczu z Pietrowicami również będziemy schodzić z boiska w glorii zwycięzców.

Zbiórka zawodników o godz.15.50 na boisku w Turzy lub o 16.00 w Jedłowniku.

W sobotę swój ostatni mecz rozegrają nasi trampkarze.W związku z festynem na naszym boisku i drobnym remontem boisk w Jedłowniku, mecz odbędzie się w Czyżowicach, gdzie w roli gospodarza podejmować będziemy miejscowy Naprzód. Podopieczni Piotra Szymiczka w grupie mistrzowskiej zajmują siódme miejsce i wynik ostatniego meczu już nic nie zmieni. Czyżowiczanie mają jeszcze teoretyczne szanse na wygranie tej grupy, ale prowadzący w tabeli zespół z Pietrowic musiałby przegrać w Raszczycach, co wydaje się być prawie niemożliwe. Tak więc obie drużyny będą grały o to by honorowo zakończyć sezon, i tylko trochę dreszczyku emocji dostarcza fakt, iż jest to pojedynek derbowy. W pierwszym meczu ulegliśmy gospodarzom 1:3 i jutro będzie niezmiernie trudno o rewanż, gdyż zawodnicy Naprzodu odnieśli 10 zwycięstw z rzędu i na pewno będą chcieli za wszelką cenę poprawić jeszcze te statystyki.

Zbiórka zawodników przed meczem o godz.8.50 na boisku w Turzy lub o 9.00 w Czyżowicach.

W niedzielę po raz ostatni na boisko w tym sezonie wyjdą nasi juniorzy. Tym razem na głównym boisku w Turzy zmierzą się z Przyszłością Rogów. Niestety po ubiegłotygodniowej porażce z Nędzą straciliśmy już szanse nie tylko na mistrzostwo ale też na zajęcie drugiego miejsca w tabeli. Szkoda, bo ten zespół swoją grą na pewno zasłużył na coś więcej, ale zabrakło im regularności, stąd wzięły się niespodziewane porażki z Lubomią i w pierwszym meczu z Syrynią. Wszyscy zdawaliśmy sobie sprawę, że tak na szybko złożony zespół potrzebuje czasu, by osiągnąć stabilizację na odpowiednim poziomie, co w dużej mierze dzięki trenerowi Piotrowi Sowiszowi udało się w ekspresowym tempie osiągnąć. Niedzielny mecz będzie częścią festynu odbywającego się na naszym obiekcie, który będzie fragmentami na żywo transmitowany w telewizji TVS, więc w pewien sposób będzie to dla naszych juniorów nagroda za udany sezon. Pierwsze spotkanie obu drużyn bezapelacyjnie wygrali nasi zawodnicy 5:0 i mamy nadzieję, że i tym razem okażą się lepsi.

Zbiórka zawodników przed meczem o godz.9.30 na boisku w Turzy