Kolejna dawka futbolu przed nami

• autor: uniaturza, 2015-05-22 08:27

Zapowiedź weekendowych spotkań naszych drużyn :

MŁODZIKI   22.05.2015r.    GODZ.17.00  DĄB GASZOWICE - UNIA TURZA
Nasza drużyna młodzików, która zdecydowanie prowadzi w tabeli grupy B, wyjeżdża dzisiaj do Gaszowic na spotkanie z miejscowym zespołem Dębu. Gospodarze nie należą do czołówki ligowej tabeli, ale ostatnio potrafili pokonać na wyjeździe Przyszłość Rogów 4:2, co powinno być ostrzeżeniem dla naszych młodych piłkarzy, że dzisiejszy mecz nie będzie należał do łatwych. Jak trudno gra się z teoretycznie słabszymi rywalami mogliśmy się przekonać przed tygodniem w Pietrowicach, gdzie dopiero w końcówce meczu udowodniliśmy swoją wyższość. Oby dzisiaj było inaczej.
Zbiórka zawodników o godz.15.30 na boisku w Turzy lub o 16.00 w Gaszowicach

TRAMPKARZE   23.05.2015r.    GODZ.10.00   UNIA TURZA - LKS ADAMOWICE
W sobotę na boisku w Jedłowniku nasi trampkarze będą chcieli zrewanżować się za porażkę 1:3 drużynie z Adamowic. Jak pamiętamy mecz w pierwszej rundzie był niezmiernie wyrównany, jeszcze pięć minut przed końcem prowadziliśmy 1:0, by w samej końcówce stracić nie tylko prowadzenie, ale i cenny jeden punkt.Nasz przeciwnik przed tygodniem przerwał co prawda serię czterech porażek z rzędu wygrywając w Raszczycach, ale z pewnością nie jest już to ten sam zespół jak na początku rundy wiosennej.Ewentualne zwycięstwo podopiecznych Piotra Szymiczka pozwoli się włączyć do walki o coś więcej niż siódme miejsce w grupie mistrzowskiej i głęboko wierzymy, że tak się stanie.
Zbiórka zawodników o godz.8.50 na boisku w Turzy lub o 9.00 w Jedłowniku

JUNIORZY    24.05.2015r.   GODZ.11.00    RAFAKO RACIBÓRZ - UNIA TURZA
W niedzielę naszych juniorów czeka wyjazd do Raciborza na mecz z Rafako. W pierwszym meczu tych drużyn, pomimo momentami przygniatającej przewagi naszych juniorów, padł wynik 1:1 i teraz nadarza się okazja, by powetować sobie tę niepotrzebną stratę punktów.Rywale grają w kratkę, a my ostatnio zaliczyliśmy dwa znakomite występy przeciwko Przyszłości Rogów i Krzanowicom, w których strzeliliśmy aż dwanaście bramek, tracąc tylko trzy. Jeżeli Marcin Gomołka i spółka utrzymają taką skuteczność to o wynik niedzielnego meczu możemy być spokojni. Gospodarze do tej pory nie zaznali jeszcze na własnym boisku smaku porażki, ale wierzymy, że w niedzielne popołudnie się o tym przekonają.
Zbiórka zawodników o godz.9.15 na boisku w Turzy.

KLASA C     24.05.2015r.   GODZ.17.00   UNIA II TURZA - ZAMECZEK II CZERNICA
W niedzielne popołudnie czeka nasz zespół rezerw kolejne spotkanie, tym razem podejmować będą na własnym boisku drugi zespół grającego w klasie A Zameczka Czernica. Goście przystąpili do rozgrywek dopiero wiosną, stąd też ich dorobek punktowy nie jest imponujący, ale szeroka kadra pierwszego zespołu gwarantuje solidny poziom drugiej drużyny, co pozwoliło zgromadzić im w 6 meczach siedem punktów. Dla nas będzie to przedostatni mecz w tych rozgrywkach, bowiem za tydzień otrzymamy trzy punkty walkowerem ( rezerwy Borucina wycofały się z rozgrywek ), a 7 czerwca podejmować będziemy, wyjątkowo w Jedłowniku, drugi zespół Pawłowa. W spotkaniach u siebie nasz zespół spisuje się bardzo dobrze, więc i tym razem liczymy na zwycięstwo, które da jeszcze nadzieję na awans do klasy B. Wierzymy, że kłopoty kadrowe ominą tym razem ekipę trenera Wojciecha Hetmanioka i zespół pokusi się o zdobycie trzech punktów.
Zbiórka zawodników o godz.16.00 na boisku w Turzy.