Statystyki drużyny

Aktualności

Wysoka wygrana juniorów, porażka rezerw

• autor: uniaturza, 2015-05-18 21:33

Wczoraj nasi juniorzy odnieśli kolejne zwycięstwo pokonując na własnym boisku KS 1905 Krzanowice 7:3 ( 4:2 ). Od początku meczu uwidoczniła się zdecydowana przewaga Unii, po 15 minutach prowadziliśmy już 4:0 i zanosiło się na pogrom. Niestety później Marcin Gomołka nie wykorzystał karnego, goście jeszcze przed przerwą zdobyli dwie bramki i wynik meczu stał się sprawą otwartą. Nadzieje krzanowiczan rozwiał tuz po przerwie Gomołka zdobywając swojego trzeciego gola w tym spotkaniu. W 52min. Krzysztof Koliński zdobył trzecią bramkę dla naszych rywali, ale to było wszystko na co ich było stać. W ostatnim kwadransie dwa gole zdobył Szymon Grabiec, z czego ten drugi był cudnej urody. Cieszy wysoka skuteczność naszego zespołu, który dzięki temu zwycięstwu utrzymał trzecie miejsce w tabeli zbliżając się na jeden punkt do wyprzedzających ich Pietrowic.Martwi na pewno kolejny nie wykorzystany rzut karny, a także kłopoty naszych defensorów z długimi piłkami, po których goście zdobyli wszystkie bramki. Oprócz trzech goli Gomołki i dwóch Grabca na listę strzelców wpisał się także Emanuel Markiewicz, a jeden gol padł po strzale samobójczym Dariusza Stanke. Za tydzień naszych juniorów czeka kolejny trudny mecz, tym razem na wyjeździe zmierzymy się z Rafako Racibórz
Skład Unii : Michał Gaszka - Adam Chlebisz, Jan Chlebik, Patryk Kocur, Konrad Reś - Bartosz Oślizło ( 48` Damian Kukliński ), Emanuel Markiewicz ( 41` Mateusz Michel ), Szymon Sosna, Dariusz Grabiniok ( 76` Paweł Olbryś ) - Szymon Grabiec ( 73` Patryk Nogły ), Marcin Gomołka. Pozostali rezerwowi : Karol Wacławiec, Patryk Duda. Trener : Piotr Sowisz.

Niestety wysoką porażką 2:6 zakończyła się wyprawa naszego drugiego zespołu do pobliskiej Zawady. Do przerwy gospodarze prowadzili tylko 1:0, ale w drugiej części meczu potwierdzili swoją wyższość aplikując unitom jeszcze pięć goli. Z naszej strony trafiali Wojciech Konopek i Mirosław Pawlusiński, ale to było za mało by powstrzymać rozpędzonych gospodarzy. Na usprawiedliwienie naszych piłkarzy trzeba dodać, że wystąpili oni w tym meczu w znacznie osłabionym składzie, co w pewnym stopniu tłumaczy ich postawę.
Skład Unii II : Patryk Kościelniak - Patryk Szłapka (18` Patryk Nogły ), Dawid Klepacki, Wojciech Hetmaniok, Filip Wiśniowski - Kamil Buko, Sławomir Szkonter, Daniel Manderla, Wojciech Konopek, Karol Jurzyca - Mirosław Pawlusiński