Statystyki drużyny

Aktualności

Wyniki meczów naszych drużyn

• autor: uniaturza, 2015-04-20 06:49

Za wyjątkiem efektownego zwycięstwa IV-ligowego zespołu w Przyszowicach nie był to udany weekend dla pozostałych drużyn naszego klubu. W sobotę swoje mecze przegrali trampkarze i druga drużyna seniorów, a w niedzielę także juniorzy. Zespół trampkarzy jeszcze na pięć minut przed końcem meczu prowadził z Adamowicami po golu Jakuba Kuczy 1:0, by w końcówce stracić trzy gole i przegrać 1:3. Obie drużyny miały swoje szanse na zdobycie kolejnych bramek, ale zdecydowanie zawodziła skuteczność. Po stracie wyrównującego gola natychmiast mogliśmy odpowiedzieć tym samym, ale Patryk Brzeziński nie wykorzystał sytuacji sam na sam i to się zemściło. Po błędach naszych obrońców gospodarze zdobyli jeszcze dwie bramki i to oni cieszyli się ze swojego drugiego wiosennego zwycięstwa.
Skład Unii : Mateusz Klepek - Łukasz Dryja, Dawid Taszarek, Grzegorz Buczek(kpt), Karol Kwiatkowski - Patryk Brzeziński, Damian Kukliński, Bartłomiej Gawlas, Kamil Wieczorek - Przemysław Pietwalski, Jakub Kucza. Ponadto grali : Bartosz Wiaterski, Kacper Mularczyk, Robert Zając. Trener : Piotr Szymiczek
Nasza drużyna rezerw przegrała 1:2 wyjazdowe spotkanie z Dzimierzem, ale zachowała drugie miejsce w tabeli dzięki niespodziewanej porażce Bolesława z Rozwojem Bełsznica. Tej porażki mogliśmy się trochę spodziewać, bo pojechaliśmy do Dzimierza tylko w 12-sto osobowym składzie w dodatku bez kilku podstawowych graczy tej drużyny. Za sprawą Dawida Klepackiego w 10min. objęliśmy prowadzenie, którym niestety cieszyliśmy się tylko dwie minuty, gdyż sędzia zauważył zagranie ręką w polu karnym Tomasza Pogody i podyktował rzut karny dla gospodarzy. Jego pewnym wykonawcą okazał się kapitan Dzimierza Tomasz Wojak. Wynik remisowy utrzymywał się aż do 70 minuty, kiedy bramkę na wagę zwycięstwa zdobył napastnik gospodarzy Andrzej Króliczek.
Skład Unii II : Patryk Kościelniak - Filip Wiśniowski, Piotr Stepczuk, Tomasz Pogoda, Patryk Szłapka - Kamil Buko, Wojciech Konopek, Dawid Klepacki, Sławomir Szkonter, Karol Jurzyca ( 60` Sebastian Świtała ) - Szymon Sztymelski. Trener : Wojciech Hetmaniok.
Pozycji lidera tabeli nie utrzymali za to nasi juniorzy starsi, którzy ulegli w Pietrowicach miejscowemu Startowi 0:3. Dotychczasowe wyniki w grupie mistrzowskiej, w której gra nasz zespół pokazują, że każdy może tutaj wygrać z każdym więc walka o czołowe lokaty zapowiada się bardzo interesująco. Tym bardziej szkoda, że nasi zawodnicy nie potrafili wykorzystać swojej szansy w meczu z Pietrowicami. Zespół gospodarzy od 34min. grał bowiem w dziesiątkę, po tym jak z boiska za faul w 100% sytuacji do zdobycia gola popełnił Dawid Modła. Na trybuny powędrował również trener miejscowego Startu Marek Klobuczek, który zbyt nerwowo reagował na decyzje sędziego Sławomira Kozioła. W tym momencie przegrywaliśmy co prawda 1:0, ale spodziewaliśmy się, że nasi zawodnicy wykorzystają liczebną przewagę i wygrają to spotkanie. W drugiej połowie posiadaliśmy optyczną przewagę, byliśmy lepsi piłkarsko, ale gospodarze nadrabiali to siłą fizyczną i z reguły wygrywali dzięki temu pojedynki jeden na jednego. A jeżeli już takowe przegrali to uciekali się do gry faul i tylko pobłażliwości sędziego mogą zawdzięczać, że kończyli mecz z zaledwie jednym wykluczonym zawodnikiem i dwoma żółtymi kartkami. Sam Szymon Sosna był chyba z pięć razy powalony na ziemię, kiedy to próbował swoją wrodzoną szybkością mijać kolejnego rywala. Na szczęście obyło się bez kontuzji. Niestety zamiast strzelać gole straciliśmy najpierw bramkę na 2:0 po kontrze gospodarzy, a trzeci gol na 10 minut przed końcem meczu padł po rykoszecie, gdyż po zablokowaniu strzału przez naszego obrońcę, piłka nabrała takiej rotacji, że przelobowała zaskoczonego Michała Gaszkę. Zdajemy sobie sprawę, że w naszym zespole grają głównie 16-latkowie, którzy muszą jeszcze okrzepnąć, by w pełni przeciwstawić się choćby o rok starszym rywalom.
Skład Unii : Michał Gaszka - Adam Chlebisz ( 50` Konrad Reś ), Jan Chlebik, Patryk Kocur, Aleksander Franecki - Bartosz Oślizło ( 56` Damian Kukliński ), Mateusz Michel, Emanuel Markiewicz, Szymon Sosna - Marcin Gomołka, Szymon Grabiec. Pozostali rezerwowi : Karol Wacławiec, Patryk Nogły, Paweł Olbryś. Trener : Piotr Sowisz.