Weekend pełen futbolu

• autor: uniaturza, 2015-04-10 08:05

Przed nami pierwsza solidna wiosenna dawka futbolu w wykonaniu naszych drużyn. Na pewno największą uwagę przykuwa pojedynek naszych seniorów z liderem IV ligi LKS-em Bełk, ale o nim więcej informacji znajdziecie w oddzielnym newsie. Niemniej ciekawie zapowiadają się inne mecze z udziałem naszych drużyn. Już dzisiaj swoje wiosenne rozgrywki rozpoczną orliki Gosława Jedłownik, którzy podejmować będą na własnym obiekcie drużynę KS Świerklany. Zobaczymy, czy po niezbyt udanej jesieni, ta dynamicznie rozwijająca się ekipa trenera Andrzeja Wiśniowskiego będzie osiągać lepsze wyniki, powinny temu służyć solidne zimowe przygotowania. Początek spotkania o godz.17.00. Jutro o godz. 10.00 również na obiektach Gosław Sport Center swoje wiosenne rozgrywki rozpoczynają nasi trampkarze. Na początek derbowy pojedynek z Czarnymi Gorzyce, z którym to zespołem dwukrotnie mierzyli się także jesienią. Ze względu na wycofanie się z rozgrywek oraz awansem do Ligi Wojewódzkiej kilku drużyn, oba zespoły znalazły się w grupie mistrzowskiej. Jesienią najpierw po dramatycznym meczu pokonaliśmy Czarnych u siebie 4:3, by w rewanżu doznać sromotnej porażki 1:11. Trener Piotr Szymiczek nie ma łatwego zadania, jego zespół boryka się z kadrowymi kłopotami, ale mamy nadzieję, że wzmocnieni zawodnikami trenującymi już z juniorami ( Szczyrba, Oślizło, Kukliński, Taszarek, Brzeziński ) oraz pauzującymi w tej kolejce wyróżniającymi się młodzikami, postaramy się przeciwstawić ekipie trenera Michała Goralczyka. Bardzo ciekawie zapowiada się także potyczka naszych juniorów, którzy w niedzielę w Jedłowniku zmierzą się z Rafako Racibórz. Juniorzy mają już za sobą jedną kolejkę, we wtorek pokonaliśmy na wyjeździe Krzanowice 3:0 i dzięki temu objęliśmy prowadzenie w tabeli. Nasz niedzielny rywal uległ w Rogowie miejscowej Przyszłości 0:1 tracąc gola po fantastycznym uderzeniu z rzutu wolnego. W zespole trenera Łukasza Pikuły gra kilku naprawdę niezłych piłkarzy, z Denisem Abramczykiem na czele, którzy na pewno będą wymagającym rywalem dla naszego zespołu. W niedzielę tak naprawdę przekonamy się na co stać naszych juniorów, ewentualne zwycięstwo jeszcze bardziej podbudowałoby już i tak znakomitą atmosferę panującą w zespole trenera Piotra Sowisza, a wtedy realne byłoby spełnienie przedsezonowych zapowiedzi. Początek meczu o godz.11.00. W ten weekend ruszają również rozgrywki C klasy, w  sobotę nasza druga drużyna podejmować będzie na boisku w Turzy Rozwój Bełsznica. Jesienią łatwo ograliśmy tego rywala na jego własnym boisku aż 5:0, ale zimą ekipa trenera Tomasza Palasza została solidnie wzmocniona i powtórzenie tego rezultatu nie będzie łatwe. Wiele zależeć będzie od tego, kogo "podeśle" do rezerw trener Jan Adamczyk. Jak wiemy drużynę trenera Wojciecha Hetmanioka opuściło kilku zawodników, którzy stanowili o sile tego zespołu ( Zganiacz, Pawliczek, Kuczok, Kłosok ) i wiosną na pewno będzie trudniej o efektowne zwycięstwa. Liczymy jednak, że pomogą w tym Sławomir Szkonter i Mateusz Piskorek, którzy wracają po kilku latach do naszego klubu i powinni być wzmocnieniem naszej drużyny. Zapraszamy naszych kibiców na to spotkanie, które rozpocznie się w sobotę o godz.16.00.

Zbiórka trampkarzy o godz.9.10 w Jedłowniku

Zbiórka juniorów o godz.9.30 w Jedłowniku