Statystyki drużyny

Aktualności

Juniorzy rozpoczęli od zwycięstwa

• autor: uniaturza, 2015-04-07 20:38

W rozegranym dzisiaj meczu pierwszej kolejki Ligi Juniorów Starszych nasza drużyna pokonała na wyjeździe KS 1905 Krzanowice 3:0 ( 1:0 ) i została pierwszym liderem ligowej tabeli. Wbrew pozorom zwycięstwo nie przyszło łatwo, a zadecydowała lepsza skuteczność podopiecznych trenera Piotra Sowisza. W początkowych dwudziestu minutach lepsze wrażenie sprawiali gospodarze, którzy dwukrotnie poważnie zagrozili naszej bramce. W obydwu przypadkach znakomicie spisał się w bramce Michał Gaszka, który najpierw wyszedł obronną ręką z pojedynku jeden na jeden z Mateuszem Filipem, a kilka minut później w kapitalny sposób obronił zaskakujące uderzenie z rzutu wolnego Krzysztofa Kolińskiego. W 26min. faulowany przed polem karnym Krzanowic był Emanuel Markiewicz, do piłki podszedł Patryk Kocur, a uderzona przez niego piłka odbiła się od stojącego w murze jednego z obrońców gospodarzy czym kompletnie zmyliła Adama Hornego i mogliśmy cieszyć się z jednobramkowego prowadzenia. Jeszcze przed przerwą mogliśmy je podwyższyć za sprawą Szymona Sosny, który został idealnie obsłużony przez Szymona Grabca, ale jego "główka" poszybowała obok bramki. W 51min. padł drugi gol dla naszego zespołu. Markiewicz uruchomił na prawym skrzydle Bartosza Ośliżło, ten wygrał biegowy pojedynek z Markiem Sławikiem i choć powinien dośrodkowywać zdecydował się na strzał w kierunku krzanowickiej bramki. Golkiper gospodarzy zdołał sparować to uderzenie na poprzeczkę, ta spadła jednak wprost pod nogi Grabca, który z bliska wpakował futbolówkę do siatki. Po upływie kilku kolejnych minut było już 3:0, kiedy to Aleksander Franecki najlepiej zorientował się w zamieszaniu podbramkowym powstałym po rzucie rożnym. Gospodarze rzucili się do odrabiania strat, kilka razy groźnie zaatakowali, ale pewnie grała nasza defensywa, która nie pozwoliła na zbyt wiele zawodnikom trenera Mariusza Kostki. Jedyną dogodną sytuację zmarnował Paweł Herber, który na "długim" słupku zamykał dośrodkowanie z rzutu rożnego, ale jego strzał minął prawy słupek naszej bramki. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i to nasi zawodnicy cieszyli się z odniesionego zwycięstwa. Trener Sowisz nie był do końca zadowolony z gry swoich zawodników, którzy jego zdaniem zbyt szybko pozbywali się piłki, przez co musieli więcej biegać i w końcówce zmęczenie mocno dawało im się we znaki. U gospodarzy widać było, że większość zawodników trenuje z drużyną seniorów, przez co ich gra była bardziej "męska", a tacy piłkarze jak Mateusz Filip ( 4 bramki i 6 asyst w A klasie ) czy Paweł Herber już niedługo powinni być siłą napędową krzanowickiej drużyny, która obecnie walczy o awans do klasy okręgowej. W dalszej części newsa składy obu drużyn i tabela po pierwszej kolejce.

KS 1905 KRZANOWICE - LKS UNIA TURZA  0:3 ( 0:1 )

0 - 1  Patryk Kocur 26min. ( rzut wolny )
0 - 2  Szymon Grabiec 51min.
0 - 3  Aleksander Franecki 58min.

Sędziował : Łukasz Sytnik. Żółte kartki : Damian Mruzek - Konrad Reś. Widzów : 30.

KS 1905 KRZANOWICE : Adam Horny (kpt) - Adrian Kostka, Dariusz Stanke, Damian Mruzek, Marek Sławik - Szymon Pośpiech, Denis Zięć, Krzysztof Otlik, Paweł Herber, Krzysztof Koliński - Mateusz Filip. Trener : Mariusz Kostka.
LKS UNIA TURZA : Michał Gaszka - Adam Chlebisz, Jan Chlebik, Patryk Kocur ( 62` Konrad Reś ), Aleksander Franecki - Bartosz Oślizło ( 72` Krzysztof Zieliński ), Emanuel Markiewicz ( 78` Dariusz Grabiniok ), Mateusz Michel (kpt), Szymon Sosna - Marcin Gomołka, Szymon Grabiec. Pozostali rezerwowi : Karol Wacławiec, Karol Szczyrba, Patryk Nogły, Dawid Taszarek. Trener : Piotr Sowisz.