Pewne zwycięstwo

• autor: uniaturza, 2015-02-21 18:28

W rozegranym dzisiaj meczu sparingowym Unia Turza bez większych problemów pokonała Rymera Rybnik 3:0 ( 2:0 ). Dwie bramki w trym meczu strzelił Adam Ucher, a jednego dołożył Szymon Sosna. Więcej o meczu w dalszej części newsa.

KS RYMER RYBNIK - LKS UNIA TURZA 0:3 ( 0:2 )

0 - 1  Adam Ucher 16min. ( głową ) asysta Bartłomiej Sikorski
0 - 2  Adam Ucher 40min. asysta Paweł Kulczyk
0 - 3  Szymon Sosna 84min. asysta Grzegorz Jakosz

Sędziował : Andrzej Gorzawski.

KS RYMER RYBNIK : Przemysław Podpłoński - Szymon Jezierski, Marcin Moskal, Arkadiusz Szymura, Dawid Juzek - Wojciech Sałek, Jakub Czarnecki, Radosław Przekwas, Beniamin Pyszny - Piotr Bednorz, Mateusz Ciepły. Ponadto grali : Marcin Lukoszek, Błażej Pyszny, Marcin Jureczko, Remigiusz Ciepły, Mateusz Myler, Bartosz Smołka, Krzysztof Sierny. Trener : Mirosław Szwarga.
LKS UNIA TURZA :  Marcin Musioł - Piotr Szymiczek ( 46` Tomasz Stolarski ), Jan Krupiński, Gabriel Szkatuła, Grzegorz Jakosz - Dawid Skrzyszowski ( 46` Łukasz Sell ), Arkadij Herasymow ( 46` Sebastian Markiewicz ), Bartłomiej Sikorski ( 57` Mirosław Pawlusiński ), Paweł Polak ( 65` Szymon Sosna ), Adam Ucher ( 46` Kamil Smal ) - Paweł Kulczyk ( 61` Denis Miroszniczenko ). Trener : Jan Adamczyk.

Sobotnie spotkanie zespoły rozpoczęły w nieco osłabionych składach, szczególnie w drużynie z Rybnika zabrakło kilku wartościowych graczy ( Grzegorz Brzóska, Rafał Krypczyk, Mateusz Marcol, Zbigniew Gutt, Łukasz Brzóska, Artur Głód ), w dodatku poważnej kontuzji doznał Dominik Pyszny, a Bartosz Stawarski przechodzi najprawdopodobniej do Gaszowic. W naszym zespole zabrakło chorego Dawida Hanzela, Krzysztofa Krzyżoka zatrzymały obowiązki na uczelni, zabrakło również dwójki bramkarzy Beniamina Jastrzębowskiego i Karola Wacławca. Od początku meczu zdecydowaną przewagę osiągnęli nasi zawodnicy, jako pierwszy na bramkę strzelał już w 4min. Paweł Kulczyk, ale uderzenie było zbyt słabe. Minutę później dużo mocniej uderzał Paweł Polak ale i z tym strzałem poradził sobie Przemysław Podpłoński. W 16min padła pierwsza bramka. 25 metrów od bramki Rymera faulowany był Kulczyk, Bartłomiej Sikorski dośrodkował piłkę w pole karne, tej nie sięgnął Kulczyk, ale na "długim" słupku znalazł się Adam Ucher, który z bliska wpakował futbolówkę do siatki. Rybniczanie tylko sporadycznie przekraczali środkową linię boiska, gra toczyła się głównie pod bramką Podpłońskiego, ale dośrodkowania Piotra Szymiczka, Dawida Skrzyszowskiego, Grzegorza Jakosza czy Uchera nie znajdowały adresata. Wreszcie w 40min. padł drugi gol strzelony ponownie przez Uchera, który tym razem przeciął ni to dośrodkowanie ni to strzał Kulczyka i piłka wylądowała pod poprzeczką. W 42min. piłkarze Rymera zmarnowali jedyną swoją okazję do zdobycia gola, kiedy to przejęli w środku boiska złe wybicie Marcina Musioła, ale uruchomiony na lewym skrzydle Beniamin Pyszny trafił tylko w boczną siatkę. W odpowiedzi mogło być 3:0, ale Skrzyszowski w dogodnej sytuacji uderzył co prawda mocno ale w środek bramki i Podpłoński zdołał sparować to uderzenie. W drugiej połowie w dalszym ciągu optyczną przewagę mieli unici, którzy pomimo siedmiu zmian w składzie raz po raz atakowali bramkę Rymera. Blisko zdobycia bramki byli zarówno Polak, który próbował przelobować bramkarza Rymera z rzutu wolnego jak i Mirosław Pawlusiński czy Denis Miroszniczenko, których strzały w ostatniej chwili blokowali defensorzy zespołu z dzielnicy Rybnika. Aż wreszcie w 84min. Jakosz dośrodkował piłkę z lewej strony boiska w pole karne, tam Szymon Sosna uprzedził obrońcę Rymera i wpakował piłkę pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez Podpłońskiego. To drugi gol tego 17-letniego piłkarza w drużynie seniorów, poprzedni zdobył w lipcowym sparingu z Naprzodem Syrynia. Mamy nadzieję, że będzie on przełomowym dla Szymona, który już w spotkaniach z Rafako czy Gołkowicami miał swoje szanse, ale wtedy ich jeszcze nie wykorzystał. Cieszy fakt, że w naszej drużynie trwa ostra rywalizacja o miejsce w wyjściowej jedenastce i trener Jan Adamczyk będzie miał niełatwe zadanie wybrać optymalne zestawienie. Większość, teoretycznie rezerwowych zawodników, wchodząc na boisko daje dobre zmiany co jest optymistycznym prognostykiem przed rozpoczynającą się już za miesiąc rundą rewanżową.