Unia ograła Zawadę

• autor: uniaturza, 2014-10-20 12:16

W rozegranym wczoraj meczu juniorów starszych Unia Turza pokonała na własnym boisku Naprzód Zawadę 2:1 ( 1:1 ). Był to bardzo ważny dla układu tabeli mecz, chcąc zająć po rundzie jesiennej premiowane awansem do grupy mistrzowskiej drugie miejsce, musieliśmy to spotkanie wygrać. Początek meczu nie był zbyt udany dla naszego zespołu, gdyż już w 3min. straciliśmy gola. Jednak podziałało to na podopiecznych trenera Piotra Sowisza jak płachta na byka, natychmiast rzucili się do odrabiania strat, ale dobrze i czasem szczęśliwie broniła się przed utratą gola defensywa Naprzodu. Znakomitej okazji nie wykorzystał Szymon Grabiec, a strzał z rzutu wolnego Szymona Sosny otarł się o poprzeczkę. Wreszcie w 37min. w zamieszaniu podbramkowym czujnością wykazał się Aleksander Franecki, który dopadł do zbyt słabo wybijanej przez obrońców piłki i z bliska umieścił ją w bramce. Ten sam zawodnik wpisał się na listę strzelców także w drugiej połowie, ponownie wykorzystując zamieszanie pod bramką Zawady powstałe w wyniku dobrego dośrodkowania z rzutu rożnego Emanuela Markiewicza. "Emi" mógł  definitywnie rozstrzygnąć losy meczu w 70min., kiedy to przedryblował kilku zawodników Naprzodu, ale będąc sam przed bramkarzem minimalnie przestrzelił. O mały włos ta zmarnowana szansa się nie zemściła, na szczęście na minutę przed końcem meczu kapitalną interwencją popisał się w naszej bramce Karol Wacławiec parując na rzut rożny zmierzające w "okienko" jego bramki uderzenie z dystansu. Po nim powstało pod naszą bramką spore zamieszanie, ale zdołaliśmy zablokować strzał jednego z zawodników gości na kolejny rzut rożny, którego jednak nie pozwolił już wykonać sędzia tego spotkania kończąc tym samym to stojące na dobrym poziomie widowisko. Dzięki tej wygranej awansowaliśmy na upragnione drugie miejsce w tabeli. Do końca jesiennych rozgrywek pozostała już tylko jedna kolejka spotkań i chcąc zachować to z trudem zdobyte drugie miejsce musimy pokonać na wyjeździe najsłabszy w tabeli zespół z Chałupek, z którym jednak przegraliśmy niespodziewanie w pierwszym meczu u siebie 1:2.

Skład Unii : Karol Wacławiec - Adam Chlebisz, Jan Chlebik, Dawid Klepacki, Aleksander Franecki - Szymon Sosna, Emanuel Markiewicz, Mateusz Michel (kpt), Patryk Kocur ( 79` Kamil Buko ) - Szymon Grabiec ( 72` Dariusz Grabiniok ), Krzysztof Zieliński ( 70` Patryk Nogły ). Pozostali rezerwowi : Michał Gaszka, Patryk Duda, Kamil Potysz. Trener : Piotr Sowisz.