Kolejny piłkarski weekend przed nami

• autor: uniaturza, 2014-10-17 12:11

Oto zapowiedź weekendowych spotkań naszych drużyn, za wyjątkiem czwartoligowego meczu seniorów, któremu poświęcimy osobnego newsa.

MŁODZIKI : Tradycyjnie weekend z piłką zaczynają piątkowym meczem z LKS-em Zabełków podopieczni trenera Przemysława Pawliczka, czyli nasza drużyna młodzików. Ostatnio tej drużynie niezbyt się wiedzie, zanotowaliśmy cztery porażki z rzędu, w tym dwie bardzo ważne z Rogowem i Gorzycami z którymi walczymy o trzecie miejsce w tabeli. Po tych porażkach możemy je zająć już tylko teoretycznie, więc pozostała nam raczej walka o utrzymanie piątej pozycji jaką obecnie zajmujemy. Nasz dzisiejszy przeciwnik plasuje się w tabeli tuż za nami jednak ma pięć punktów straty. W pierwszym meczu tych drużyn wygraliśmy w Zabełkowie 2:0, ale o wynik tego meczu musieliśmy drżeć do samego końca spotkania. Zresztą, również w innych meczach zespół z Zabełkowa dosyć długo stawiał opór faworytom, i choć zazwyczaj i tak kończyło się to porażkami,to zostawiali oni po sobie dobre wrażenie.

Zbiórka zawodników przed meczem o godz.15.00 na boisku w Turzy lub o 15.10 w Jedłowniku.

TRAMPKARZE : W sobotę o godz. 10.00 w Gorzycach swój ostatni mecz w rundzie jesiennej zagrają nasi trampkarze. Nasz przeciwnik, drużyna Czarnych, zgromadziła na swym koncie co prawda tylko sześć punktów, ale pozostały jej do rozegrania jeszcze trzy mecze, więc teoretycznie może wyprzedzić w tabeli podopiecznych trenera Grzegorza Jakosza. Szkoda straconych przez nasz zespół kilku punktów w samych końcówkach meczów ( pierwsze spotkanie z Pszowem, drugie z Czyżowicami ), bo była realna szansa powalczyć nawet o drugie miejsce w tabeli. Ale i tak możemy być zadowoleni z postawy tej nowej drużyny, która w dodatku przechodziła różne zawirowania ( zmiana trenera, kontuzje liderów )  i cieszymy się, że jest ona w stanie nawiązać równorzędną walkę z najlepszymi.

Zbiórka zawodników przed meczem o godz.9.00 na boisku w Turzy lub o 9.10 w Gorzycach.

ORLIKI : Trudne zadanie stoi przed orlikami Gosława Jedłownik, którzy w sobotę o godz.13.00 zmierzą się w Rydułtowach z miejscowym Naprzodem. W pierwszym meczu tych drużyn rydułtowianie pokonali podopiecznych trenera Andrzeja Wiśniowskiego aż 9:2 i tym razem również są zdecydowanym faworytem sobotniego meczu. Nas najbardziej cieszy frekwencja i zaangażowanie tych młodych chłopców na treningach, bo z tego w przyszłości może urodzić się sukces. Większość zawodników w zespole Gosława jest z młodszych roczników niż 2004, więc możemy z delikatnym optymizmem patrzeć w przyszłość.

Zbiórka zawodników przed meczem o godz.11.45 w Jedłowniku.

C KLASA : Po ubiegłotygodniowej pauzie, do rozgrywek powraca nasza drużyna rezerwowa. W sobotę na boisku w Jedłowniku zmierzy się ona z drugim zespołem Naprzodu Borucin. Nasi rywale zajmują w tabeli szóste miejsce z sześcioma punktami zdobytymi w meczach na własnym boisku z Pietraszynem i rezerwami Pawłowa. W meczach wyjazdowych już nie spisują się tak dobrze i zaliczyli trzy porażki w tym ostatnią z drugim zespołem Naprzodu Zawada 3:1. Nasz drugi zespół pomimo pauzy, dzięki wysokiej porażce Bolesława w Dzimierzu, awansował w tabeli z trzeciego na drugie miejsce i na pewno chciałby również po meczu z Borucinem pozostać na tej pozycji, dzięki oczywiście odniesionemu w sobotnim meczu zwycięstwie. Zobaczymy jakich zawodników oddeleguje tym razem do gry w drugiej drużynie trener Jan Adamczyk, bo od tego zależy w pewnej mierze także poziom gry naszego drugiego zespołu.

Zbiórka zawodników przed meczem o godz.14.00 w Jedłowniku.

JUNIORZY : W niedzielę o godz.11.00 bardzo ważny mecz czeka naszych juniorów, którzy zmierzą się w Jedłowniku z bezpośrednim rywalem do drugiego miejsca w tabeli Naprzodem Zawada. Nasi rywale na razie okupują lokatę premiowaną grą na wiosnę w najsilniejszej grupie rozgrywek, ale za ich plecami czają się drużyny Turzy i Zabełkowa. Ekipa trenera Piotra Sowisza, po niespodziewanej porażce z Chałupkami, wróciła już na właściwe tory i od trzech spotkań nie zaznała goryczy porażki. Na przeciwnym biegunie znajduje się obecnie zespół z Zawady, który przegrał w dwóch ostatnich kolejkach i może stracić w końcowym efekcie, wydawało się pewne drugie miejsce. Czy tak się stanie być może przekonamy się już w niedzielę.

Zbiórka zawodników przed meczem o godz. 10.00 w Jedłowniku.