Statystyki drużyny

Aktualności

Pszów też pokonany

• autor: uniaturza, 2014-07-26 13:52

W rozegranym dzisiaj meczu sparingowym Unia Turza pokonała na wyjeździe Górnika Pszów 3:2 ( 1:1 ). Nasi zawodnicy poradzili sobie z 9 zespołem IV ligi w ubiegłym sezonie, co może napawać optymizmem przed zbliżającym się wielkimi krokami startem sezonu 2014/2015 . Gospodarze objęli prowadzenie już w 7min. Gol padł w kuriozalnych okolicznościach. Nasi piłkarze stracili piłkę w środku boiska, dopadł do niej Radosław Szpak i z połowy boiska przelobował wysuniętego aż na 30 metr Marcina Musioła. Na odpowiedź z naszej strony nie trzeba było zbyt długo czekać. Dwie minuty później kapitalnym uderzeniem zza pola karnego popisał się jeden z zawodników testowanych i futbolówka zatrzepotała w "okienku" bramki Filipa Gajewskiego. W pierwszej połowie więcej bramek już nie padło choć obie drużyny miały swoje szanse by wyprowadzić swój zespół na prowadzenie. Drugą część gry lepiej zaczęli nasi zawodnicy, którzy za sprawą Jana Krupińskiego wyszli w 54 min. na jednobramkowe prowadzenie. Przemysław Pawliczek dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, ta przeleciała nad głowami obrońców Górnika i trafiła w kolano nadbiegającego Krupińskiego i Daniel Szkuta był w tej sytuacji bezradny. W 62 min. Musioł chciał ratować piłkę przed wyjściem na rzut rożny, jego piąstkowanie było jednak niedokładne i za krótkie, z czego skwapliwie skorzystał pozyskany z Czarnych Gorzyce Patryk Panic i skierował piłkę do praktycznie pustej bramki. W 70 min. grający swoje pierwsze 25minut w letnich sparingach Paweł Kulczyk w swoim stylu ograł dwóch obrońców, minął zwodem wybiegającego z bramki Szkutę i posłał futbolówkę do pustej bramki. Już wcześniej Paweł urwał się Dariuszowi Mańce, ale ten nie widząc innego wyjścia złapał go za koszulkę i skończyło się tylko na rzucie wolnym. Kulczyk na 5 minut przed końcem mógł przypieczętować nasze zwycięstwo swoim drugim golem, ale tym razem jego uderzenie w sytuacji sam na sam było niecelne. Gospodarze mogli doprowadzić do wyrównania , kiedy to w zamieszaniu powstałym po rzucie rożnym jeden z pszowian trafił z bliska w słupek naszej bramki. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i Unia odniosła tego lata trzecie sparingowe zwycięstwo. Nasz zespół nie zaznał goryczy porażki od 16 kwietnia tego roku, kiedy to przegraliśmy w kontrowersyjnych okolicznościach finał Pucharu Polski z Silesią Lubomia. Po rozwinięciu newsa skład naszej drużyny.

TS GÓRNIK PSZÓW - LKS UNIA TURZA 2:3 ( 1:1 )
1 - 0  Radosław Szpak 7min.
1 - 1  zawodnik testowany II 9min.
1 - 2  Jan Krupiński 54min. asysta Przemysław Pawliczek

2 - 2  Patryk Panic 62min.
2 - 3  Paweł Kulczyk 70min.

Sędziował : Krzysztof Palej ( Gliwice )

LKS UNIA TURZA : Marcin Musioł - zawodnik testowany I, Jan Krupiński, Tomasz Stolarski, Adam Ucher - Dawid Skrzyszowski, Bartłomiej Sikorski, Damian Dziadek, zawodnik testowany II, zawodnik testowany III - zawodnik testowany IV ( 28` Przemysław Pawliczek ). Ponadto grali : Mirosław Pawlusiński, Rafał Ganita, Dominik Zganiacz, Daniel Gojny i dwóch zawodników testowanych. Trener : Jan Adamczyk