Piotr Szymiczek wraca do Unii

• autor: uniaturza, 2014-07-23 19:41

Dzisiaj, już oficjalnie, naszym zawodnikiem został Piotr Szymiczek, który po prawie 17 latach wraca do swojego macierzystego klubu. Piotrek jako 14-letni chłopak debiutował w drużynie juniorów naszego klubu 1 września 1996 w przegranym meczu z Polonią Łaziska 0:2, zastępując w drugiej połowie Janusza Brachmańskiego. W sumie rozegrał on w drużynie juniorów Unii 13 meczów , w których zdobył 3 bramki. Piotrek zaliczył również dwa pucharowe mecze w drużynie seniorów z Naprzodem Kokoszyce i rezerwami Energetyka Rybnik ( oba wygrane ). Swoją grą zwrócił uwagę trenerów Odry Wodzisław, która w owym czasie trenowała swoje grupy młodzieżowe na naszym boisku. Ostatni mecz w naszych barwach rozegrał 16 listopada 1997 roku, po czym wiosną przeszedł wraz z o rok młodszym Łukaszem Hetmaniokiem do wspomnianej Odry Wodzisław. Dzięki ciągłej pracy nad sobą, konsekwencji w dążeniu do celu, krótko po swoich 21 urodzinach zadebiutował w ekstraklasie ( 24 maja 2003 roku ) w meczu przeciwko GKS-owi Katowice. W sumie w polskiej ekstraklasie rozegrał 47 spotkań. Na pewno tych meczów byłoby więcej, ale Piotrka od początku przygody z piłką na wysokim poziomie prześladowały kontuzje. Gdy wydawało się, że już na stałe zagości w pierwszej jedenastce Odry dopadał go pech i z powodu kolejnej kontuzji znów musiał pauzować, a potem na nowo walczyć o miejsce w zespole. W 2009 roku odszedł do I-ligowej Stali Stalowa Wola gdzie rozegrał 30 spotkań strzelając 3 bramki. W sezonie 2010/2011 grał jesienią w Kolejarzu Stróże, by wiosną przenieść się do II-ligowego Świtu Dwór Mazowiecki. Kiedy nie udało się temu zespołowi awansować do I ligi, Piotrek postanowił powrócić na "stare śmieci", rozpoczął pracę w kopalni "Marcel" i przez trzy sezony był ostoją grającej w IV lidze Polonii Marklowice ( w ostatnim z nich Polonia spadła do okręgówki ). W międzyczasie popularny "Karpen" postarał się o uprawnienia trenerskie i zimą 2012 roku podjął się karkołomnego zadania uratowania Unii przed spadkiem do B klasy. Przypominamy, że wtedy nasz klub miał po rundzie jesiennej tylko 7 punktów i zajmował oczywiście ostatnie miejsce w tabeli. To co wydawało się niemożliwe stało się faktem, 26 puntów zdobytych pod wodzą młodego szkoleniowca pozwoliło zająć 13 miejsce w tabeli co oznaczało również utrzymanie. W nowym sezonie Unia miała już całkiem inne cele, ale nieudany start do wiosennej rundy jakby ten cel oddalił. Wtedy też po przegranym na własnym boisku meczu z Kornowacem z pracy z Unią zrezygnował trener Szymiczek, który mógł teraz skupić się wyłącznie na grze w walczącej o utrzymanie w IV lidze Polonii Marklowice. Piotrek od początku zapowiadał,że jeszcze kiedyś zagra w Unii i teraz staje się to faktem. Wierzymy,że przed nim jeszcze kilka lat grania na wysokim poziomie i liczymy, że swoim doświadczeniem pomoże swojemu pierwszemu klubowi w debiutanckim sezonie w IV lidze. Piotrek witamy z powrotem w Unii i życzymy samych udanych meczów !!!