Silesia pokonana

• autor: uniaturza, 2014-07-23 07:01

Wczoraj nasi piłkarze pokonali zdecydowanie 4:0 Silesię Lubomia w kolejnym meczu sparingowym przed zbliżającym się sezonem. Mecz praktycznie rozstrzygnął się w pierwszych 10 minutach, kiedy to po golach Bartłomieja Sikorskiego i jednego z zawodników testowanych objęliśmy prowadzenie 2:0, by potem spokojnie kontrolować przebieg gry. Pierwsza bramka padła po długim podaniu Jana Krupińskiego w pole karne i nieudanej pułapce ofsajdowej gospodarzy, w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Sikorski i strzałem z bliska między nogami goalkeepera Silesii umieścił piłkę w siatce. W 9min. ponownie Sikorski był bliski zdobycia gola ale jego uderzenie trafiło w słupek. Do odbitej od niego piłki doskoczył nasz testowany napastnik i pomimo interwencji bramkarza podwyższył prowadzenie Unii na 2:0. Gospodarze starali się zdobyć kontaktowego gola, ale nie potrafili się przedrzeć przez szczelny mur naszej defensywy, dlatego szukali swojej szansy w uderzeniach z dystansu, które niestety dla kibiców Silesii były w większości niecelne albo bez kłopotów radził sobie z nimi Marcin Musioł. W drugiej połowie na boisku pojawił się grający trener zespołu z Lubomii Bartłomiej Socha i gra gospodarzy uległa poprawie. Na nic się to jednak zdało, bo w 57min. było już 3:0. Najpierw Mirosław Pawlusiński został zablokowany na 5 metrze przez Grzegorza Kolisza, piłka trafiła jednak pod nogi Dawida Skrzyszowskiego, który strzałem po "długim" rogu pokonał bramkarza gospodarzy po raz trzeci. Najlepszą okazję do zdobycia honorowego trafienia mieli gospodarze w 73min. kiedy to Tomasz Zieliński uwolnił się spod opieki naszych obrońców i będąc na wprost naszej bramki z kilku metrów fatalnie spudłował. Wcześniej dwukrotnie z rzutów wolnych próbował zaskoczyć naszego bramkarza Socha, ale najpierw przeniósł piłkę nad poprzeczką, a z drugim uderzeniem łatwo poradził sobie Musioł. W 75min. po klasycznej kontrze w wykonaniu naszego zespołu padła czwarta bramka. Długie podanie z głębi pola Sikorskiego trafiło do naszego testowanego napastnika, który technicznym uderzeniem przelobował wybiegającego z bramki goalkeepera gospodarzy. W ostatnim kwadransie gole już nie padły i spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem naszego zespołu. Z wyniku możemy być zadowoleni, nie zawsze wygrywa się z czołową drużyną okręgówki na ich terenie czterema bramkami, a i styl w jakim tego dokonaliśmy mógł się podobać, choć trener Jan Adamczyk co jakiś czas strofował swoich podopiecznych, głównie za niepotrzebne straty w środkowej strefie boiska. Do uzyskania optymalnej formy mamy jeszcze trochę czasu i wierzymy, że już w kolejnych sparingach błędów będzie coraz mniej. W dalszej części newsa skład naszego zespołu.

LKS SILESIA LUBOMIA - LKS UNIA TURZA 0:4 ( 0:2 )
0 - 1  Bartłomiej Sikorski 3min. asysta Jan Krupiński
0 - 2  zawodnik testowany II 9min.
0 - 3  Dawid Skrzyszowski 57min.

0 - 4  zawodnik testowany II 75min. asysta Bartłomiej Sikorski
Sędziowali : S. Wieczorek ( główny ), B.Wieczorek, Z.Adamczyk ( asystenci ). Żółta kartka : Jan Krupiński
LKS UNIA TURZA :  Marcin Musioł - Daniel Gojny ( 46` Rafał Ganita ), Jan Krupiński, Tomasz Stolarski, zawodnik testowany I, - Dawid Skrzyszowski ( 65` Dominik Zganiacz ), Piotr Szymiczek ( 24` Przemysław Pawliczek ), Bartłomiej Sikorski, Damian Dziadek, Adam Ucher ( 46` Mirosław Pawlusiński )- zawodnik testowany II ( 80` zawodnik testowany III ). Trener : Jan Adamczyk