• autor: uniaturza, 2016-09-16 21:44

W piątek 16 września ruszyła nowa strona internetowa naszego klubu. Pod adresem www.uniaturza.pl znajdziecie teraz wszystkie aktualne informacje dotyczące działalności naszego klubu w zupełnie nowej szacie graficznej. Zapraszamy serdecznie do odwiedzania naszej nowej strony i jednocześnie dziękujemy za bycie z nami przez te 3,5 roku.

Trzecie zwycięstwo trampkarzy

• autor: uniaturza, 2016-09-13 19:28

Trampkarze Unii nie dali dzisiaj żadnych szans swojemu rywalowi z Borucina wygrywając 8:1. Zaczęło się trochę niespodziewanie, gdyż w 8 min. goście objęli prowadzenie po strzale Patryka Halfara, ale potem strzelali już tylko gospodarze. Do przerwy zanotowali pięć trafień, wykorzystując przede wszystkim swoją siłę fizyczną. Większość bramek padła z najbliższej odległości, po "przepychance" w polu karnym, co nie dziwi, gdyż goście przyjechali młodym składem ( rocznik 2004 i 2005 ) i ustępowali warunkami fizycznymi unitom. Łupem bramkowym podzielili się Patryk Leśnik, który skompletował hattricka, a po jednym golu zdobyli Patryk Hanslik, Mateusz Nowak, Błażej Wiśniowski, Przemysław Brachmański i Mateusz Klepek. W porównaniu z meczem w Kokoszycach, gra naszego zespołu już nie była taka solidna, zdarzały nam się proste błędy, które na szczęście goście nie potrafili do końca wykorzystać. Drobnym usprawiedliwieniem może być fakt, iż w Unii zabrakło chorych Karola Kwiatkowskiego i Roberta Zająca, którzy przed tygodniem byli podporą naszej defensywy. Następny mecz nasi trampkarze rozegrają dopiero 24 września w Czernicy z miejscowym Zameczkiem. Skład Unii w meczu z Borucinem : Mikołaj Knopek (Jakub Kura) - Gabriel Kubiniok, Michał Budnik, Jakub Sosna, Bartosz Moj - Jakub Milek, Bartosz Plewka, Patryk Leśnik, Patryk Hanslik, Przemysław Brachmański - Błażej Wiśniowski. Ponadto grali : Dawid Nogaś, Dominik Pawłowski, Mateusz Nowak, Mateusz Klepek. Trener : Przemysław Pawliczek.

Orliki gromią Zawadę

• autor: uniaturza, 2016-09-13 10:32

Efektownym zwycięstwem gości 11:1 zakończyło się wczorajsze spotkanie Ligi Orlików Podokręgu Racibórz pomiędzy Naprzodem Zawada a Unią Turza. Wynik meczu nasi zawodnicy rozstrzygnęli de facto już w pierwszej połowie spotkania, kiedy to po 30 minutach prowadzili 7:0. Sam początek meczu nie zapowiadał takiego rozwoju sytuacji, bo gospodarze zmarnowali dwie "setki', co później srogo się na nich zemściło. Pierwszy gol dla Unii padł po strzale samobójczym, a potem do bramki rywala trafiali m.in. z rzutów wolnych Pascal Hetmaniok i Jakub Nielaba. Druga połowa rozpoczęła się, podobnie jak pierwsza, od ataków gospodarzy, którzy najpierw trafili w słupek, aż w końcu pokonali Michała Muchę płaskim strzałem tuż przy słupku. Strata bramki zmobilizowała podopiecznych trenera Marcina Grabowskiego do większej aktywności, co zaowocowało strzeleniem kolejnych bramek. Oprócz "suchego" wyniku cieszyć musi styl gry jaki pokazali w tym meczu turzanie. Na tle gospodarzy prezentowali się jak prawdziwi rutyniarze, którzy grają konsekwentnie w obronie i przeprowadzają kombinacyjne ataki. Podobać się mogła szczególnie akcja, bodaj przy szóstym golu strzelonym przez Samuela Lisa, kiedy unici wymienili siedem podań przenosząc się spod własnej bramki w pole karne rywala, kończąc całą akcję uderzeniem do pustej bramki. Obfitym łupem bramkowym podzielili się Pascal Hetmaniok i Samuel Lis po trzy gole, Jakub Nielaba, Kacper Osyda, Konrad Lis i Patryk Adamczyk po jednym trafieniu. Skład Unii : Michał Mucha - Marcin Kłosok, Jakub Mucha, Andrzej Chlebik - Samuel Lis, Pascal Hetmaniok, Konrad Lis. Ponadto grali : Artur Sosna, Kacper Osyda, Jakub Nielaba i Patryk Adamczyk. Trener : Marcin Grabowski.

Pierwsza porażka juniorów

• autor: uniaturza, 2016-09-13 08:59

W niedzielę nasi juniorzy młodsi polegli w meczu z liderującym zespołem Czarnych Gorzyce na wyjeździe 0:4. W pierwszej połowie nasi zawodnicy długo stawiali opór faworytowi spotkania, ale na pięć minut przed jej zakończeniem, po niepotrzebnej stracie przed własnym polem karnym, Rafał Pietrzyk pokonał Mateusza Klepka. Druga część gry to już większa przewaga gospodarzy, którzy bezlitośnie wykorzystywali błędy naszej formacji defensywnej i zdołali strzelić jeszcze trzy bramki. Na boisku było widać, że w drużynie z Gorzyc grało jednak więcej zawodników z rocznika 2000 niż u nas i gospodarze tę swoją przewagę siły potrafili znakomicie wykorzystać. Za tydzień naszych juniorów czeka kolejne wyjazdowe spotkanie, tym razem jedziemy do Syrynii na mecz z miejscowym Naprzodem. Skład Unii w meczu w Gorzycach : Mateusz Klepek - Cezary Chojka (70`Kamil Wieczorek), Bartosz Wiaterski (55` Karol Kwiatkowski), Tobiasz Kacprzak, Benjamin Kucza - Jakub Sosna (70`Bartosz Kłosok), Grzegorz Buczek, Patryk Spandel (68`Filip Odrozek), Jakub Kucza (60`Jakub Mrozek) - Mikołaj Dawid, Patryk Brzeziński (50`Robert Zając). Trener : Przemysław Pawliczek.

Koszmar wciąż trwa

• autor: uniaturza, 2016-09-12 14:28

Wczoraj po raz trzeci z rzędu Unia Turza straciła ważny punkt  w samej końcówce meczu, ulegając na własnym boisku Piastowi Żmigród 1:2. Decydujący o zwycięstwie gości gol padł w 88 minucie spotkania, kiedy to nasi rywale przeprowadzili jeszcze jedną kontrę, którą tym razem skutecznym strzałem zakończył Damian Celuch. Mecz nie stał może na zbyt wysokim poziomie, ale był za to niezwykle emocjonujący. Goście za sprawą Grzegorza Mazurka wyszli na prowadzenie w 13 min. meczu. Napastnik Piasta przechwycił niedokładne podanie pomiędzy naszymi obrońcami i z łatwością pokonał bezradnego Marcina Musioła. W 30 min. po rzucie rożnym wykonywanym przez Bartłomieja Sikorskiego i "podwójnym" strzale Pawła Kulczyka piłkę zmierzającą do bramki wybił ręką Piotr Niewieściuk, za co otrzymał czerwoną kartkę, a jego drużyna ukarana została rzutem karnym, który po chwili wykorzystał Dawid Hanzel. Kiedy w 42 min. Musioł obronił "jedenastkę" podyktowaną za faul Błażeja Radlera na Mazurku, a wykonywaną przez Celucha, to wydawało się, że gospodarze powinni bez problemów złamać opór żmigrodzian. Rzeczywistość okazała się jednak zupełnie inna, turzanie starali się atakować, ale wszystkie ich zapędy kończyły się w zarodku. Kilka razy zakotłowało się pod bramką Dariusza Szczerbala, ale golkiper gości nie dał się zaskoczyć, ani po efektownych "nożycach" Sikorskiego, ani po strzale z bliska Hanzela. W głowach naszych zawodników kumulowała się coraz większa nerwowość, co owocowało dużą ilością niecelnych podań, po których goście przeprowadzali szybkie kontry. W 59 min. bliski zdobycia gola był Jurij Furta, a w 70 i 85 minucie Patryk Bobkiewicz, ale na szczęście obaj mieli nie najlepiej ustawione celowniki. W końcu jednak goście dopięli swego, kiedy to po akcji prawym skrzydłem Szymona Sołtyńskiego i jego dośrodkowaniu, Celuch bez problemów z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do naszej bramki. Jeszcze w doliczonym czasie gry mogliśmy wyrównać, ale Radler nie trafił dobrze w piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Sikorskiego i goście po chwili odtańczyli na środku boiska swój taniec radości. Szkoda, że znów w takich dramatycznych okolicznościach tracimy jakże cenny punkt. W dalszej części newsa składy obu drużyn.

Porażka numer cztery

• autor: uniaturza, 2016-09-11 07:39

Niestety nie udało się przełamać złej passy naszej drugiej drużynie seniorów, która uległa 1:4 w wyjazdowym spotkaniu Odrze Nieboczowy. Wynik nie do końca odzwierciedla wydarzenia na boisku bowiem do przerwy turzanie remisowali 1:1, a dwie bramki stracili w ostatnich 5 minutach gry, kiedy musieli podjąć ryzyko myśląc o ponownym doprowadzeniu do wyrównania. Szanse ku temu były, ale zabrakło precyzji w wykończeniu akcji i być może także doświadczenia, bo w ataku naszego zespołu wystąpiło dwóch 17-latków. Pomimo braku kilku podstawowych i bardziej ogranych zawodników ( Tanżyna, Macura, Kłosok, Michalczyk) unici prezentowali się długimi okresami bardzo solidnie. Bardzo dobrze w bramce spisywał się grający na tej pozycji z konieczności Patryk Kocur, w przodzie szalał Tomasz Pogoda, a w defensywie dobrą partię rozgrywał Sławomir Szkonter. Szkoda, że ta poprawna gra nie przyniosła żadnych zdobyczy punktowych i musieliśmy pogodzić się z czwartą porażką z rzędu w tym sezonie. W dalszej części newsa składy obu drużyn.

Jutro podejmujemy Piast Żmigród

• autor: uniaturza, 2016-09-10 23:07

Kolejnym rywalem naszego zespołu seniorów będzie Piast Żmigród, który plasuje się w tabeli tuż przed nami mając jedno oczko więcej na swoim koncie. Nasi rywale całkiem nieźle spisują się też w meczach wyjazdowych notując do tej pory po jednym zwycięstwie, remisie i porażce. Kibice na meczach z udziałem zespołu z Dolnego Śląska nie mogą się nudzić bowiem pada w nich dużo bramek. Podopieczni Grzegorza Podstawka należą do najskuteczniejszych zespołów w naszej grupie III ligi, ale też dysponują drugą najsłabszą defensywą. Mamy nadzieję, że nasi zawodnicy będą potrafili to wykorzystać i tym meczem powrócą na zwycięskie tory. Wciąż niepewny jest udział w jutrzejszym spotkaniu Dawida Hanzela, który znalazł się w kadrze na ten pojedynek, ale czy wyjdzie w podstawowym składzie okaże się tuż przed pierwszym gwizdkiem arbitra. Ostatnio naszej drużynie "uciekło" kilka punktów, które zgubiła w końcówkach meczów z Olimpią Kowary i Lechią Dzierżoniów, tym razem liczymy, że szczęście nas nie opuści i będziemy po meczu zadowoleni. Już po tych kilku rozegranych kolejkach widać, że ta grupa będzie niezwykle wyrównana, różnice dzielące poszczególne drużyny są minimalne, więc każda zdobycz punktowa ma kolosalne znaczenie. Wierzymy, że jutro turzanie dopiszą do swojego dorobku trzy punkty, które pozwolą złapać trochę oddechu i oddalą Unię od strefy spadkowej. Zapraszamy serdecznie na stadion przy Bogumińskiej 17 naszych kibiców, by wspierali unitów do boju, oby zwycięskiego.